Tak będzie wyglądał nowy pasek zadań w Windows 10

Firma Microsoft udostępniła aktualizację, w której przedstawiła nowy wygląd paska zadań w systemie Windows 10. Jak wygląda i jakie ma funkcje?

Dla Windows 10 rok 2021 stoi pod znakiem zmian wyglądu. Firma Microsoft od dłuższego czasu informowała, że aktualizacje 21H1 i 21H2 będą miały na celu przebudowę designu całego systemu. Głównie będzie to możliwe dzięki wprowadzeniu nowego języka projektowania Fluent Design oraz nowoczesnej platformy UI - WinUI 3. Ostatnio firma Microsoft zaczęła przygotowania do tego typu aktualizacji i udostępniła testerom Windows Insider kompilację z pierwszymi zmianami wyglądu.

pasek zadań

Źródło: Windows Latest

Jakiś czas temu firma Microsoft ogłosiła, że pracuje nad nową funkcją paska zadań o nazwie "Wiadomości i zainteresowania". Jak się okazuje, będzie ona pokazywać najnowsze informacje ze świata, pogodę oraz mapę okolicy. Ponadto zostanie dodany osobny kafelek do paska zadań. Wystarczy w niego kliknąć, by uzyskać dostęp do informacji o pogodzie.

Zobacz również:

  • Najlepszy antywirus dla Windows 10 i Windows 11 w 2023
  • Windows 12 - wymagania, data premiery, cena [27.03.2023]
pasek zadań

Źródło: Windows Latest

Karta pogody przy przełączeniu widoku na pełen ekran podaje szczegółowe informacje dotyczące temperatury, prędkości wiatru oraz poziomie wilgotności. Ponadto dostępna jest 10-dniowa prognoza, która ma być pomocna przy planowaniu tygodnia. Oprócz wiadomości i pogody firma Microsoft pracuje również nad nową kartą o nazwie "Korki" (ang. Traffic), która ma dostarczać mapę ruchu i ostrzeżenia związane z ruchem drogowym oraz umożliwiać dostęp do kamer drogowych w wybranych lokalizacjach.

Nowy wygląd i funkcje dostępne są tylko dla testerów, jednak z czasem zostaną udostępnione dla wszystkich.

Zobacz również: Windows 10: dwa nowe buildy gotowe do pobrania, mamy listę zmian