Tak może wyglądać najnowszy Radeon RX 6000 - Nvidia powinna się bać?

Prawdopodobnie poznaliśmy wygląd jednej z nadchodzących kart Radeon RX 6000. Czerwoni szykują kolejną ofensywę. Tym razem padło na Nvidię.

AMD zaprezentowało zdjęcie nowej karty graficznej z serii Radeon RX 6000. Model został wyposażony w trzy duże wentylatory oraz sporych rozmiarów radiator. W górnej części obudowy można dostrzec dwa 8-pinowe złącza zasilania, a cały projekt nie opiera się już na centralnym wentylatorze i chłodnicy typu blower.

AMD Radeon RX 6000

AMD Radeon RX 6000

Czerwoni zamieścili render układu graficznego z serii RX 6000 na Twitterze po tym, jak karta graficzna została ujawniona w grze Fortnite w zeszły wtorek. Gracze opublikowali wtedy zdjęcie nowego układu graficznego, który został ukryty przez AMD w specjalnej strefie czerwonych w tej grze. AMD nie podało wtedy żadnych szczegółów. Wiadome było jedynie, że całość wykorzystuje architekturę RDNA 2, a podobny układ znajdzie się w nextgenowych konsolach Xbox Series X oraz PlayStation 5.

AMD Radeon RX 6000 w Fortnite

AMD Radeon RX 6000 w Fortnite

AMD drugi raz w historii wykorzystuje do budowy karty graficznej trzy wentylatory. Po raz pierwszy uczyniono to przy okazji Radeona VII. Karta graficzna posiada bardzo minimalistyczny design. Każdy wentylator posiada literkę R, która została umieszczona na pokrywie silnika. Nie zabrakło też napisu RADEON.

Karta graficzna posiada porty DisplayPort, HDMI oraz USB Typu C.

Oficjalna premiera Radeon RX 6000 odbędzie się 28 października 2020 roku.

Sprawdź, ile kosztuje Radeon RX 5700 XT.

Źródło: guru3d.com