Tak prezentuje się POCO M4 Pro. Wygląda znajomo?

Smartfon, który ma zadebiutować w przyszłym tygodniu wygląda niemal identycznie jak pewnie urządzenie Xiaomi.

Fot. thepixel.vn

Chiński producent już kilka dni temu zapowiadał premierę najnowszego POCO M4 Pro. Wtedy nie wiedzieliśmy jeszcze tego, jak nowy smartfon będzie wyglądał. Dziś w sieci pojawiły się pierwsze grafiki. Powiedzieć, że kolejna odsłona serii POCO M wygląda znajomo, to jak nie powiedzieć nic.

Na pierwszy rzut oka widzimy uderzające wręcz podobieństwo do Xiaomi Redmi Note 11, który został zaprezentowany w ubiegłym tygodniu. Przede wszystkim widzimy to, kiedy spojrzymy na wyspę z aparatami, znajdującymi się na pleckach smartfona. Wygląda ona niemal identycznie jak w Redmi Note 11. Jedyną różnicą jest ułożenie aparatów pomocniczych i lampy LED oraz fakt, że POCO M4 Pro posiada dodatkowy panel, rozciągający się na prawie całą szerokość plecków. Podobny zabieg został zastosowany w POCO M3. Tak samo prezentuje się także przedni panel z małym wycięciem na przednią kamerę po środku wyświetlacza.

Zobacz również:

Podobieństwo jest oczywiście nieprzypadkowe. Najnowszy POCO M4 Pro będzie po prostu Redmi Note 11 ze zmienioną nazwą, który udostępniony zostanie na innych rynkach, niż smartfon Xiaomi.

Tak prezentuje się POCO M4 Pro. Wygląda znajomo?

Fot. thepixel.vn

Tak prezentuje się POCO M4 Pro. Wygląda znajomo?

Fot. thepixel.vn

Tak prezentuje się POCO M4 Pro. Wygląda znajomo?

Fot. thepixel.vn

Póki co producent nie udostępnił jeszcze szczegółów specyfikacji technicznej, jednak możemy spodziewać się większej porcji informacji w ciągu kilku najbliższych dni poprzedzających premierę. Ma ona odbyć się 9 listopada o godzinie 20 lokalnego czasu chińskiego. Część informacji pojawiła się jednak we wcześniejszych przeciekach.

Póki co spodziewamy się smartfona napędzanego przez procesor MediaTek Dimensity 700 SoC, wspierany przez 4/6 GB pamięci RAM i 64/128 GB pamięci masowej. W smartfonie znajdzie się jednak miejsce na kartę pamięci microSD. Nad pracą całości kontrolę sprawować ma system Android 11. Wedle danych certyfikacyjnych telefon ma wspierać ładowanie 33 W. Mówi się także o wyświetlaczu IPS LCD o przekątnej 6,5 cala, 90 Hz częstotliwości odświeżania oraz rozdzielczości Full HD+. Główny aparat ma oferować 48 MP rozdzielczość.