Tak szybko zniszczysz smartfon i zabezpieczysz dane (nie chodzi o Note 7)

Przygotowane zostało prototypowe rozwiązanie, które pozwala na całkowite zniszczenie smartfona. To wprost idealna propozycja np. dla agenta 007.


Jak zniszczyć smartfon?

Czy są osoby, które chciałyby zniszczyć smartfon? Oczywiście, że tak. Mowa tutaj o sytuacjach, w których tylko takie działanie może zabezpieczyć przechowywane na urządzeniu cenne dane przed wpadnięciem w niepowołane ręce. King Abdullah University of Science and Technology z Arabii Saudyjskiej opracował prototypowe rozwiązanie, które pozwala na osiągnięcie tego celu.

Jak to działa?

W zaprojektowanym samoniszczącym się gadżecie kluczowym elementem jest polimer, który zostaje uwolniony w wyniku nagrzania się elektrod poprzez przekierowanie anergii z akumulatora. Polimer rozwijając się (może zwiększyć nawet siedem razy pierwotną objętość) powoduje niszczenie krzemu a więc w rezultacie procesora i pamięci, co doprowadza do całkowitego zniszczenia danych.

Zobacz również:

  • Snapdragon Wear 5100 będzie rewolucją w działaniu smartwatchów

Zniszczenie również zdalne

Co szalenie ważne, naukowcy przygotowali także specjalną aplikację, która pozwala na uruchomienie procedury inicjującej proces samozniszczenia. Ponadto możliwe jest także zaprogramowanie, aby proces ten rozpoczął się w przypadku wystąpienia określonych warunków (np. oddalenia smartfona na daną odległość od konkretnej lokalizacji).

____________________

Cóż, na koniec można złośliwie tylko zauważyć, że Samsung już chyba opracował podobne rozwiązanie...w Note 7.