Tak to się robi! Czteroletni Galaxy S8 z najnowszymi poprawkami Androida

Samsung nie przestaje zaskakiwać i w dalszym ciągu aktualizuje smartfony, które już dawno nie są objęte gwarancją udostępniania okresowych aktualizacji zabezpieczeń. Najnowsze, styczniowe poprawki właśnie trafiły na Samsunga Galaxy S8.

Koreańczycy postanowili udostępnić najnowszą aktualizację oprogramowania dla niemalże czteroletniego flagowca - Samsunga Galaxy S8 oraz jego większego brata Galaxy S8+. To dwa niezwykle popularne urządzenia, które zadebiutowały na rynku w pierwszym kwartale 2017 roku.

Samsung Galaxy S8

Samsung Galaxy S8

Najnowsza aktualizacja OTA została udostępniona dla smartfonów z procesorem Exynos 8895 sprzedawanych w Ameryce Łacińskiej. Oprogramowanie o numerze G950FXXSBDUA3 oraz G955FXXSBDUA3 jest dostępne odpowiednio dla Galaxy S8 oraz Galaxy S8+.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Aktualizacja wprowadza najnowsze poprawki bezpieczeństwa wprowadzone przez Google oraz Samsunga. Koreańczycy nie przedstawili oficjalnego dziennika zmian, ale nic nie wskazuje na to, aby oprogramowanie wprowadzało nowe funkcje .

Oprogramowanie z poprawkami zabezpieczeń datowanymi na 1 stycznia 2021 roku w ciągu najbliższych tygodni powinno trafić również na europejskie egzemplarze Samsunga Galaxy S8 oraz Galaxy S8+.

Samsung Galaxy S8 nie otrzymuje już comiesięcznych poprawek zabezpieczeń, ale nadal pojawiają się okresowe, kwartalne aktualizacje zabezpieczeń. W chwili obecnej nie wiemy, kiedy Smasung oficjalnie odetnie wsparcie dla Samsunga Galaxy S8 oraz Galaxy S8+. Oba urządzenia pracują pod kontrolą Android 9.0 Pie z nakładką One UI 1.0.

Nowe smartfony Samsunga od Galaxy S10 wzwyż otrzymają co najmniej trzy aktualizacje oprogramowania zmieniające wersje Androida oraz w międzyczasie regularne aktualizacje zabezpieczeń.

Źródło: sammobile.com


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: