Tak wygląda PS5 Slim! To pierwsza taka konsola na świecie

Lubicie wyjątkowe i niezwykłe konsole? To zobaczcie, jak wygląda pierwsze, w pełni funkcjonalne PS5 Slim na świecie.

Konsola PS5 Slim w wykonaniu DIY Perks

Od miesięcy możemy śledzić liczne plotki i spekulacje na temat PS5 Slim, czyli nowej, odchudzonej wersji PlayStation 5. Co więcej, mogliśmy już nawet podziwiać pierwsze projekty i rendery stworzone przez fanów Sony. Tym razem jednak mamy do czynienia z w pełni funkcjonalną konsolą PS5 Slim.

PS5 Slim - design i specyfikacja

Matthew Perks znany również pod pseudonimem DIY Perks to Youtuber, który specjalizuje się w tworzeniu niecodziennych konstrukcji i urządzeń. Tym razem Matthew postanowił wziąć na warsztat PS5 Slim. Zamiast czekać na oficjalną prezentację konsoli od Sony, DIY Perks postanowił sam zbudować PS5 Slim.

Zobacz również:

  • PS5 Slim - wszystko co wiemy o konsoli Sony. Plotki i fakty
Konsola PS5 Slim w wykonaniu DIY Perks

Design i konstrukcja urządzenia drastycznie różni się od znanego nam dobrze PlayStation 5. PS5 Slim stworzone przez DIY Perks ma zaledwie 2 cm wysokości! Tak filigranował budowa wymagała od twórcy zastosowania zupełnie innego niż w oryginale systemu chłodzenia. Konsola chłodzona jest cieczą, co w połączeniu z zewnętrznym zasilaczem (ten był zbyt duży, aby zmieścić go bezpośrednio w urządzeniu) sprawia, że PS5 Slim nagrzewa się znacznie mniej niż standardowe PlayStation 5. Jak się prezentują poszczególne wartości?

PS5 Slim - temperatury

  • SoC - 46°C / 65°C
  • RAM - 52°C
  • VRM - 44°C

Oryginalne PS5 - temperatury

  • SoC - 75°C
  • RAM - 94°C
  • VRM - 71°C

Choć jest to zaledwie prototyp, to trzeba przyznać, że całość prezentuje się bardzo stylowo. Minimalistyczny i elegancki design sprawia, że PS5 Slim w wykonaniu Matthew Perksa odnajdzie się w każdym salonie.

PS5 Slim - co już wiemy?

Wobec coraz częściej pojawiających się plotek na temat PS5 Slim bądź PS5 Pro, pojawia się pytanie - co na to Sony? Niestety, japoński producent nie potwierdził póki co żadnych prac nad nowymi wersjami wysłużonej konsoli. Nie oznacza to jednak, że inżynierzy Sony mają obecnie wolne. Biorąc pod uwagę problemy z produkcją (a tym samym odpowiednio wysoką sprzedażą) PS5, Japończycy z pewnością nie będą się śpieszyć z ujawnieniem nowej wersji urządzenia. Mogłoby to bowiem negatywnie wpłynąć na sprzedaż, nowego jeszcze sprzętu - PlayStation 5 jest na rynku dopiero nieco ponad 1,5 roku. Spekuluje się jednak, że już w przyszłym roku Sony ujawni nam pierwsze szczegóły na temat nowej wersji konsoli PS5, a jej premiera może się odbyć pod koniec 2023 bądź na początku 2024 roku.

W oczekiwaniu na oficjalną zapowiedź PS5 Slim warto przyjrzeć się ciekawemu projektowi przygotowanemu przez serwis LetsGoDigital we współpracy z Jermaine'em Smitem (znanym również jako „Concept Creator”). Przygotowali oni bowiem znakomite rendery i materiały koncepcyjne nowej wersji konsoli japońskiego producenta. Co istotne, widać wyraźnie, że Concep Creator wzorował się na dotychczasowych rozwiązaniach Sony. Jak prezentuje się jego PS5 Slim możecie zobaczyć poniżej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: