Tak wygląda biurko przyszłości?

Media Computing Group zaprezentowało projekt biurka przyszłości. Zbudowano je z jednego, wielkiego i zgiętego wyświetlacza obsługującego technologię multitouch. Biurko i komputer w jednym niestety na razie jest tylko prototypem.

Wielu z nas na pewno z przyjemnością przychodziłoby do pracy wiedząc, że swe obowiązki będą wykonywać na takiej maszynie. BendDesk - biurko przyszłości - wykorzystuje dwa rzutniki, trzy kamery i wiele diod LED, by pokazywać obraz na dużym, wygiętym wyświetlaczu.

Autorzy tego projektu zaznaczają, że nie tylko można na nim pracować we dwie osoby, ale i wykorzystywać jego dolną część jako klasyczne biurko. Technologia multitouch pozwala w tym urządzeniu używać jednocześnie maksymalnie dziesięciu "punktów nacisku".

Zobacz również:

  • Recenzja: Pro-Gamer D2000 LED
  • To geny są odpowiedzialne za uzależnienia, wykształcenie czy impulsywność

BendDesk może się także zamienić w centrum rozrywki, co zademonstrowano na poniższym filmie. Nie wiadomo niestety czy urządzenie stworzone przez trzech studentów kiedykolwiek trafi do produkcji. Skoro jednak można kupić Microsoft Surface, to może i BendDesk ma szanse znaleźć się w sprzedaży.