Take 2 współwydawcą Elder Scrolls IV: Oblivion

Należąca do Take 2 firma 2K Games została współwydawcą kolejnej części bestsellerowej serii Elder Scrolls.

Czwarta część gry tworzonej przez Bethesda Softworks, zdaniem twórców, ma odmienić oblicze gatunku RPG, łącząc w sobie niewiarygodną wolność poruszania się w świecie gry, trójwymiarowy silnik graficzny i przełomową sztuczną inteligencję niegrywalnych postaci (NPC). W nowej odsłonie gry, każda z nich będzie podejmować indywidualne decyzje opierając się na bodźcach z otaczającego je z świata. Od ich 'samopoczucia' będzie zależało, gdzie akurat zjedzą posiłek, czy utną sobie z nami pogawędkę, czy nie, i co podczas rozmowy powiedzą. Każda z postaci będzie prowadziła własny, indywidualny tryb życia w zależności od nadanego przez autorów charakteru.

"Elder Scrolls IV: Oblivion Oblivion" jest grą RPG przeznaczoną do rozgrywek indywidualnych, a jej akcja będzie toczyć się na terenie Cyrodiil - stołecznej prowincji Tamriel. Podczas rozgrywki zadaniem gracza będzie odnalezienie zaginionego następcy tronu cesarstwa. Ostatni z władców został zabity przez nieznanego sprawcę, a brak "prawdziwego cesarza" na tronie sprawił, że zostały otwarte wrota do piekła świata Tamriel, nazywanego Oblivion. Gra "Elder Scrolls IV: Oblivion" wydana zostanie jeszcze w tym roku, a bliższe informacje na jej temat można znaleźć tutaj.

Pod skrzydła Take 2 i 2K Games trafiła również gra "Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth" - niesamowity horror, łączący w sobie elementy akcji i przygody, z fabułą opartą o dzieła H.P. Lovecrafta.


Zobacz również