Take-Two: Duke Nukem Forever przynosi zyski

Duke Nukem Forever nie zbudził zbyt dużej przychylności wśród recenzentów. Okazuje się jednak, że produkcja ta może pochwalić się całkiem dobrymi wynikami sprzedaży. Przynajmniej tak twierdzą przedstawiciele Take-Two.

Firma Take-Two Interactive opublikowała niedawno raport finansowy za pierwszy kwartał tego roku, w którym podaje wyniki sprzedaży poszczególnych tytułów. Co ciekawe, olbrzymim hitem okazało się Red Dead Redemption - 11 milionów kopii jakie trafiły do sklepów. Całkiem nieźle radzi sobie także L.A. Noire, które może pochwalić się sprzedażą na poziomie 4 milionów.

Strauss Zelnick, prezes Take-Two, bardzo pozytywnie wypowiedział się także o Duke Nukem Forever. Jego zdaniem, pomimo bardzo słabych recenzji, tytuł tej sprzedaje się nad wyraz dobrze.

Red Dead Redemtion - już 11 milionów sprzedanych egzemplarzy

Red Dead Redemtion - już 11 milionów sprzedanych egzemplarzy

Widać niestety, że w tym przypadku to głównie znana marka nakręciła sprzedaż. Szkoda, bo Duke Nukem Forever miał ogromny potencjał i bardzo żałuję, że nie zobaczyliśmy produkcji kultowej.

Mniejsza jednak o to, bo w opublikowanym raporcie potwierdzono datę premiery BioShock Infinite (2012) oraz chęć wydania Borderlands 2 (rok fiskalny 2013). Miejmy tylko nadzieję, że potencjał tych gier nie zostanie zaprzepaszczony.