Take Two straciło 38 miliony dolarów

Trzeba przyznać, że ostatnie informacje z Take Two gwałtownie podniosły temperaturę na rynku rozrywki elektronicznej. Przedstawiciele firmy w jednym tygodniu zapowiedzieli BioShocka 2 oraz ogłosili opóźnienie premiery Borderlands. Jakby tego było mało, firma opublikowała swój najnowszy raport finansowy.

Okazuje się, że w pierwszym kwartale tego roku firma Take Two Interactive straciła jedynie 38 milionów dolarów. Słowa "jedynie" użyliśmy tu celowo. Władze spółki są bowiem bardzo zadowolone z takiego stanu rzeczy.

Take Two straciło 38 miliony dolarów

Strauss Zelnick, prezes Take Two Interactive

Strauss Zelnick, prezes Take Two, powiedział że "wyniki są dużo lepsze niż zakładaliśmy na początku tego roku finansowego". Według prognoz drugi kwartał ma być jeszcze lepszy. Firma zamierza bowiem wydać kilka tytułów i znacznie zwiększyć sprzedaż.

Zobacz również:

  • GTA 5 sprzedaje się w nakładzie 55 000 sztuk dziennie. Jak to możliwe?
  • Rekordowy kwartał Samsunga, mimo spadku przychodów

Dzięki temu klimat wokół Take Two ma się znacznie poprawić (co dzieje się już teraz). Spowoduje to znaczny wzrost ceny akcji firmy i dalsze polepszenie sytuacji finansowej. W tej sytuacji trudno się dziwić, dlaczego Strauss Zelnick jest zadowolony.

Swoją drogą od takich ludzi trzeba się uczyć. Właśnie stracili 38 milionów dolarów i przyjmują to z uśmiechem na ustach...

Zaiteresowanych bardziej dokładnymi informacjami o stanie finansów Take Two zapraszamy do oficjalnej strony z raportem.