Take-Two wstrzymuje premierę Manhunta 2!

Takiego obrotu spraw chyba nikt się nie spodziewał. Firma Take-Two Interactive Software, wydawca Manhunt 2, wydała oficjalne oświadczenie prasowe, w którym oznajmiła, że odwołuje premierę gry. Tytuł miał trafić na zachodnie półki sklepowe 10 lipca tego roku. Aktualnie nie wiadomo czy w ogóle się ukaże...

Take-Two wstrzymuje premierę Manhunta 2!
Aferę wokół kontrowersyjnego Manhunta 2 opisaliśmy w tym artykule. Kilka dni temu brytyjska organizacja BBFC (British Board of Film Classification) odmówiła przyznania kategorii wiekowej grze Manhunt 2 (PS2, Wii). W ten sposób sprzedaż tytułu na terenie całego Zjednoczonego Królestwa uznana została za nielegalną. Ta sama decyzja zapadła w Irlandii. W Stanach Zjednoczonych gra uzyskała niewygodny dla wydawcy status "AO" (Adults Only).

Taki obrót spraw bardzo nie spodobał się Sony oraz Nintendo, producentom platform, na które przeznaczony jest Manhunt 2. Firmy zapowiedziały, że nie chcą by produkt, który uzyskał taką złą opinię, ukazał się na ich konsole.

Miażdżąca krytyka zrobiła swoje. Take-Two Interactive Software zostało zmuszone do wstrzymania premiery Manhunta 2. Przedstawiciele firmy stwierdzili przy tym, że "mimo wszystko będą bronić gry". Jej dalsze losy stoją jednak pod dużym znakiem zapytania.