Take-Two zamierza robić gry typu casual

Firma Take-Two ogłosiła, iż zamierza wydać serię gier opartych na serialach dla dzieci. Te "casualowe" produkcje mają zapewne zmienić trochę profil firmy znanej do tej pory z wydawania bardzo brutalnych tytułów.

Nowe gry z gatunku casual mają być tworzone pod szyldem 2K Play. Pierwszym krokiem firmy było podpisanie umowy z amerykańską stacją telewizyjną Nickelodeon. Ta dostępna poprzez sieci kablowe telewizja tworzy programy skierowane głównie do dzieci w wieku 7-12 lat.

Telewizyjna wersja Dora the Explorer

Telewizyjna wersja Dora the Explorer

Obie firmy są bardzo zainteresowane współpracą. Na razie 2K Play podpisało z Nickelodeon umowę na stworzenie gier z programów takich jak Dora the Explorer i Go, Diego, Go!. Tytuły mają zagościć na półkach sklepowych jeszcze w tym roku.

2K Play pochłonie firmę Globar Star Software i tym samym zaanektuje jej budżet. Christoph Hartman, prezes 2K Play, jest bardzo podekscytowany tworzonymi grami. Twierdzi on, że firma ma zamiar wejść w rosnący i wymagający rynek gier casual, w którym bardzo liczy się jakość oddawanych produktów. Mówi także, że jego firma chce tworzyć przyjazne gry przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Pierwsze tytuły mają pojawić się na handheldy i konsole.

Przypomnijmy, że Take-Two odpowiedzialne było za wydanie gier takich jak np. Grand Theft Auto czy Manhunt. Obie wzbudziły ogromne kontrowersje.