Take2 przejmuje Cywilizację

Nieznany do tej pory, nabywca praw do jednej z najpopularniejszych gier w historii PC - "Cywilizacji" - ujawnia się ogłaszając zawarcie długoterminowej umowy z producentem gry serii, firmą Firaxis.

Firma Take2 oficjalnie poinformowała o zawarciu długoterminowej umowy o współpracy z firmą Firaxis, która nie tylko obejmuje prawa do wydania Cywilizacji, ale również kilku innych gier producenta. Na mocy zawartej umowy, Take2 wyda czwartą część tej popularnej serii w wersji na PC w 2005 roku pod szyldem swojej nowej firmy wydawniczej 2K Games. Take-Two będzie też wydawcą dodatków do gry oraz przejmie obowiązki dystrybutora dotychczasowych edycji Cywilizacji.

Przypomnę, tylko, że należące do tej pory do Atari, prawa do dystrybucji Cywilizacji zostały sprzedane we wrześniu ubiegłego roku za sumę 22,3 millionów USD. Poza Cywilizacją umowa zawarta przez Take2 obejmuje także m.in. takie tytuły jak: "Sid Meier's Alpha Centauri", "SimGolf", "Gettysburg" i "Sid Meier's Pirates!"

Najnowsza odsłona Cywilizacji będzie stworzona w pełnym 3D i będzie oferować wiele nowych opcji zarówno dla trybu singleplayer, jak i multiplayer. W nowej edycji gry zaimplementowano także opcję umożliwiającą graczom tworzenie własnych dodatków za pomocą języka skryptowego Python i XML-a.


Zobacz również