Takie ma być Windows 8?

Serwisy internetowe i blogi zajmujące się tematyką Microsoftu i jego produktów podały informacje o wycieku do Sieci tajnych dokumentów dotyczących kierunków rozwoju następnej wersji Windows.

Domniemane wewnętrzne dokumenty Microsoftu dotyczące systemu Windows 8 opublikował włoski serwis Windowsette. Temat podchwyciły kolejne portale, w tym Microsoft Kitchen, Cnet oraz nasi koledzy z amerykańskiej edycji magazynu PCWorld.

Z prezentacji wynika niewiele konkretnych informacji o technicznych aspektach nowego systemu (wymieniana jest obsługa technologii USB 3.0 i Bluetooth 3). Więcej miejsca poświęcone jest wizji, w jak Windows 8 miałoby wyglądać i jak być bardziej przyjazne użytkownikowi. Środki do osiągnięcia tego celu to m.in. skrócenie czasu uruchamiania systemu oraz wsparcie technologii rozpoznawania twarzy.

Zobacz również:

  • Używasz Windows 7 lub Windows 8.1? To dobra wiadomość
  • Wiedźmin, sezon 3 - kiedy premiera, obsada, fabuła. Wszystko, co wiemy o serialu od Netflix

Inny slajd wskazuje, jak może wyglądać cykl prac nad Windows 8 - miałby on składać się z trzech etapów: planowania, rozwoju (zakończonego powstaniem bety systemu) i gotowości (usuwanie błędów, ukończenie prac programistycznych).

Wraz z pojawieniem się Windows 8 Microsoft uruchomiłby usługę Windows Store, czyli sklep z aplikacjami dla systemu, na wzór Windows Marketplace - sugeruje dokumentacja. Co ciekawe, część miejsca w prezentacji poświęcona jest także przeglądarce Internet Explorer 9. Zgodnie z zawartymi tam informacjami wersja beta aplikacji miałaby pojawić się do sierpnia 2010 r.

Czy krążące w serwisach informacyjnych slajdy to prawdziwe dokumenty koncernu, które przypadkowo trafiły do Sieci, czy też sprawnie zorganizowana mistyfikacja? Bez względu na to, koncepcje w przedstawione w prezentacji stanowią dość interesującą wizję, jak mógłby wyglądać następca Windows 7.

Portal Microsoft Kitchen nie po raz pierwszy publikuje "tajne" informacje dotyczące kolejnej wersji systemu Microsoftu. W listopadzie 2009 r. jego redaktorzy zamieścili nieoficjalny terminarz wydawniczy Windows 8.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: