Takiego smartfonu jeszcze nie było. Samsung Galaxy A9 2018 ma cztery aparaty główne

Na konferencji Unpacked w Mediolanie Samsung zaprezentował oficjalnie najwyższy model smartfonu z budżetowej serii A - Galaxy A9 2018. Jako pierwszy na świecie ma z tyłu system aż czterech aparatów (szerokokątny, teleobiektyw, standardowy oraz głębia ostrości).

Smartfon Samsung Galaxy A9 2018

Samsung Galaxy A9 2018 czerpie garściami z serii premium, czyli Galaxy S. Wystarczy spojrzeć na aluminiową ramkę, na której osadzono dwie tafle szkła, z których tylna została zakrzywiona na krawędziach dla wygodniejszego chwytu. Z przodu jednak ekran jest całkowicie płaski. Zastosowano tu panel AMOLED o przekątnej 6,3 cala i rozdzielczości 1080 x 2220 pikseli (proporcje 18.5:9).

Sercem smartfonu jest 8-rdzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 660 taktowany zegarem 2,2 GHz, który w zależności od wariantu może korzystać z 6 lub 8 GB pamięci RAM. Na wstępie dostaniemy całkiem sporo miejsca na dane, bo aż 128 GB, z możliwością rozszerzenia kartą microSD o kolejne 512 GB. Na wyróżnienie zasługuje również duża bateria o pojemności 3800 mAh.

Zobacz również:

  • Galaxy Watch 4 - Google Assistant dołączy do Bixby
  • To już koniec - Pixel 2 i Pixel 2 XL otrzymały ostatnią aktualizację

Gniazdo słuchawkowe i skaner odcisków palców na razie na swoim miejscu. Tutaj obyło się bez eksperymentów. Podobnie z jednym monofonicznym głośnikiem, co nieco psuje ogólne wrażenie aspirowania do marki premium.

Za to pełne szaleństwo odbywa się w kwestii foto/wideo. Na system czterech aparatów z tyłu obudowy składa się moduł podstawowy o rozdzielczości 24 MP z obiektywem o jasności f/1.7, szeroki kąt (120 stopni) o rozdzielczości 8 MP i światłosile f/2.4, teleobiektyw z podwójnym powiększeniem optycznym (rozdzielczość 10 MP, przysłona f/2.4) oraz aparat do głębi ostrości (5 MP, f/2.2). Z przodu do dyspozycji jest aparat o rozdzielczości 24 MP i światłosile f/2.0.

Takiego smartfonu jeszcze nie było. Samsung Galaxy A9 2018 ma cztery aparaty główne

Specyfikacja smartfonu Samsung Galaxy A9 2018

Samsung Galaxy A9 2018 działa pod kontrolą Androida 8.0 Oreo i trafi do sprzedaży w trzech wersjach kolorystycznych (Caviar Black, Lemonade Blue, Bubblegum Pink). Od połowy listopada urządzenie będzie można kupić w Polsce. Cen jeszcze nie podano.