"Tańcząc w ciemnościach"

Gutek Film zapowiedział oficjalnie wydanie pierwszej swojej płyty DVD, na której znajdzie się "Tańcząc w ciemnościach" Larsa von Triera.

Premiera "Tańcząc w ciemnościach" została zapowiedziana na 14 marca. Film zostanie udźwiękowiony w Dolby Digital 5.1. Obraz zapisano w formacie 2,35:1 z anamorficznym transferem. W dodatkach znajdą się: komentarz reżysera, wywiad z Larsem von Trierem, dokument o produkcji, wybór scen tanecznych, zwiastun i galeria fotosów. O wydaniu mówi się jako specjalnej wersji reżyserskiej. Według przedstawicieli Gutek Film, jest to spowodowane faktem, iż Lars von Trier w pełni zaakceptował formę tego wydania.

"Tańcząc w ciemnościach" został nagrodzony Złotą Palmą na festiwalu w Cannes, a także Europejską Nagrodą Filmową. W filmie wspaniale zagrała Bjork. Film jest współczesnym, przejmującym melodramatem.

Doczekaliśmy się nareszcie oficjalnej zapowiedzi wydania DVD przez firmę Gutek Film. Mamy nadzieję, że już wkrótce w ofercie dystrybutora pojawią się kolejne wspaniałe produkcje, które mieliśmy okazję obejrzeć w kinie lub na wideo. Dla przypomnienia Gutek Film sprowadzał m.in. takie tytuły jak "Wszystko o mojej matce" Pedro Almodovara, "Ghost Dog" Jima Jarmusha, "Requiem dla snu" Darrena Aronofsky'ego, "Amelię" Jean-Pierre'a Jeuneta czy "Mulholland Drive" Davida Lyncha.


Zobacz również