Tani Huawei Ascend Y530 dla kierowców i osób z dysfunkcją wzroku w ofercie T-Mobile

Smartfon Huawei Ascend Y530 pojawił się w ofercie T-Mobile. Urządzenie dostarczane jest z zainstalowaną aplikacją Talk2.

Smartfon HUAWEI Ascend Y530 to urządzenie z niższej półki cenowej (skąpiec.pl: od 495 zł) oferujące do dyspozycji użytkownika 4,5-calowy wyświetlacz wykonany w technologii IPS (854 x 480 pikseli), 2-rdzeniowy procesor Qualcomm 1,2 GHz, 512 MB RAM, pamięć wewnętrzną 4 GB, aparat fotograficzny 5 MP, kamerkę 0,3 MP i system operacyjny Android 4.3 z nakładką Emotion UI.

Urządzenie zostało przetestowane m.in. przez dziennikarzy serwisu techradar.com, według których pozytywne wrażenie robią następujące elementy: nakładka Emotion UI, aparat główny, żywotność baterii. Nie podobały im się natomiast: obudowa z taniego materiału (w sumie czego jednak oczekiwać po tak tanim urządzeniu), 4 GB pamięci wewnętrznej (na szczęście można ją jednak rozbudować) i mocno spowolnione działanie podczas bardziej intensywnego użytkowania. Ogólnie smartfon ten został jednak oceniony jako solidny i warty uwagi za tę cenę.

Zobacz również:

  • Android 12/Android 12L. Sprawdź, czy twoje urządzenie otrzyma aktualizację [AKTUALIZACJA 3.12.2021]
  • Nadchodzi Pixel Watch - czy pokona Galaxy Watch 4?

HUAWEI Ascend Y530 w T-Mobile

HUAWEI Ascend Y530 na początku marca pojawił się w Plusie. Wkrótce zagości też w ofercie T-Mobile, która wyróżnia się tym, że urządzenie dostarczane będzie z dodatkiem w postaci preinstalowanej aplikacji Talk2 pozwalającej na obsługę za pomocą komend głosowych oraz menu graficznego.

"Korzystanie z aplikacji jest bardzo proste. Będąc w głównym ekranie Talk2 wystarczy dwa razy „stuknąć” palcem w ekran, żeby uruchomić mechanizm nasłuchu. Następnie należy wydać odpowiednią komendę. Dzięki wybieraniu głosowemu możemy m.in. wykonywać połączenia, wysyłać smsy oraz wiadomości e-mail, zarządzać kontaktami, korzystać z nawigacji, WiFi, notatnika, lupy, latarki, sprawdzić poziom naładowania baterii, kalendarz, pogodę czy nawet Wikipedię. Dodatkowo część funkcji jest dostępna z poziomu menu graficznego. Żeby je uruchomić wystarczy przesunąć palcem po ekranie od lewej strony do prawej. Wśród wspomnianych funkcji znajduje się m.in. dostęp do klawiatury numerycznej, lupy oraz latarki."Rozwiązanie to może być pomocne np. dla kierowców i osób z dysfunkcją wzroku.

Niestety obecnie smartfon HUAWEI Ascend Y530 nie jest jeszcze oferowany na stronie T-Mobile. Dla porównania dodam więc tylko, że w przypadku Plusa w taryfie LTE 69,99 zł z nielimitowanymi rozmowami i SMS-ami do wszystkich sieci i 0,5 GB Internetu można go kupić za 3 zł.