Tani PowerColor na PCIe i AGP

W ofercie firmy TUL Corporation pojawiła się nowa karta graficzna, korzystająca z systemu Silent Cooling System (SCS) - model PowerColor X1550. Urządzenie, które dostępne jest w dwóch wersjach obsługujących różne magistrale, przeznaczone jest dla klientów dysponujących ograniczonymi środkami finansowymi.

PowerColor X1550 przeznaczona jest na rynek tanich kart graficznych - zastępuje ona modele z serii x1300. Urządzenie dostępne jest w dwóch wersjach - przeznaczonej do współpracy z magistralą PCI-Express oraz korzystającej z odchodzącego powoli w zapomnienie interfejsu AGPx8.

PowerColor X1550 w wersji PCI-Express

PowerColor X1550 w wersji PCI-Express

Nowość dysponuje czterema jednostkami Pixel Shader, dwoma Vertex Shader oraz rdzeniem taktowanym 600 MHz (wynika z tego że został "podkręcony" w stosunku do referencyjnych 550 MHz), który komunikuje się szyną o szerokości 128 bitów z 256 MB pamięci GDDR2. Zaletą urządzenia jest też cicha praca (zastosowano pasywny system chłodzenia - Silent Cooling System), technologia ATI Avivo Video (H.264), możliwość pracy w trybie CrossFire oraz następujący zestaw wyjść: Dual DVI, HDTV, TV-Out.

Producent w zaprezentowanej informacji prasowej podkreśla, iż nowa karta pozwala w łatwy (i tani) sposób przygotować komputer do współpracy z systemem Windows Vista.

Niestety cena urządzenia nie została podana.


Zobacz również