Tani Windows - premiera w październiku

Microsoft zapowiedział, że premiera zapowiadanego od dawna systemu Windows XP Starter Edition odbędzie się w październiku 2004 r. Tańszy, okrojony z niektórych funkcjonalności Windows XP trafi wtedy do pięciu krajów.

Wiadomo na pewno, że wśród tych krajów znajdą się Tajlandia oraz Malezja - nie poinformowano na razie oficjalnie, gdzie jeszcze trafi Starter Edition - wśród potencjalnych kandydatów wymienia się m.in. Singapur.

O Windows XP Starter Edition pisaliśmy szerzej dwa tygodnie temu, gdy Microsoft oficjalnie zapowiedział, że rozważa rozszerzenie listy krajów, w których oferowana będzie ta edycja Windows. Przypomnijmy - jak informował Bartłomiej Danek, rzecznik prasowy polskiego oddziału, Microsoft Windows XP Starter Edition jest wersją systemu operacyjnego Windows, stworzoną na potrzeby użytkowników o mniejszych wymaganiach w zakresie funkcjonalności. Rozwiązanie umożliwia dostęp do internetu, odbieranie i wysyłanie poczty elektronicznej, oglądanie i edycje obrazów, odtwarzanie muzyki oraz korzystanie z gier. System kosztować ma ok. 36 USD.

Więcej informacji na ten temat znaleźć można w tekście "Tańszy Windows - kiedy w Polsce?".


Zobacz również