Tani fotolab Canona

Canon wprowadził na azjatyckie rynki kolejną drukarkę do zdjęć - PIXMA i1200. Wykorzystuje ona nowy system Chroma Life100, który według producenta zapewnia dużo lepszą niż dotychczas jakość drukowanych zdjęć. Dużym atutem drukarki są też wysokie rozdzielczości w jakich pracuje - nietypowe dla jej segmentu cenowego.

Tani  fotolab Canona

Drukarka PIXMA i1200

Canon zapewnia, że jego nowe dziecko potrafi wydrukować zdjęcie o wymiarach 10x15 (w rozdzielczości 4800x1200 dpi) już w około 70 sekund. Także trwałość zdjęć jest, przynajmniej według materiałów prasowych, bardzo wysoka. Producent twierdzi, że najnowsze tusze umożliwią uzyskanie wysokiej odporności zarówno w przypadku oprawienia zdjęcia w przeszkloną ramką (do 30 lat) jak i w normalnych warunkach (do 10 lat).

PIXMA i1200 potrafi korzystać z wszystkich standardowych rodzajów papieru zwykłego i fotograficznego. Wyposażona jest także w możliwość wykonywania nadruków (do wykorzystania na przykład na t-shirtach).

Nie wiadomo, czy i kiedy PIXMA i1200 oficjalnie pojawi się w Europie. W Azji jej cena to około 60 dolarów amerykańskich.