Tani iPad z ekranem 10,8 cala i 20 W ładowaniem jeszcze w tym roku

Apple szykuje się do odświeżenia swojego bestsellerowego tabletu. Na pokładzie większy ekran, szybkie ładownie i wydajniejszy procesor.

Apple jest jedną z niewielu firm, które nadal zarabiają na tabletach. W ofercie znajdziemy zarówno modele kosztujące po kilka tysięcy, jak i przystępnego cenowo, bazowego iPad'a, który kosztuje od 1599 zł. To właśnie ten model stanowi obecnie główne źródło dochodu z produkcji tabletów.

Tablety z rodziny iPad

Tablety z rodziny iPad

Obecny model zadebiutował w zeszłym roku i posiada 10,2 calowy ekran. Bazowa konfiguracja ma zaledwie 32 GB wbudowanej pamięci masowej, a całością zarządza stary już procesor Apple A10, którego znamy z iPhone'a 7/7 Plus.

W maju pojawiły się pierwsze plotki na temat nowego, taniego iPad'a z ekranem o przekątnej 10,8 cala. Informacje przekazał Ming Chi-Kuo. Teraz w sieci pojawiły się kolejne wiadomości dotyczące nowego iPad'a.

Ming Chi-Kuo przekazał nowe informacje na temat tanich modeli iPad'a. Ostatnia notatka Kuo odnosi się do wprowadzenia na rynek przez Apple nowego iPad'a z ekranem o przekątnej 10,8 cala. Tablet ma zadebiutować na rynku w drugiej połowie 2020 roku. W 2021 roku (prawdopodobnie w maju) dołączy do niego 8,5 calowy iPad mini.

Nowy iPad może zastąpić dwa modele - 10,2 calowego iPad'a oraz 10,5 calowego iPad'a Air. Ponadto Kuo przewiduje, że Apple w końcu wyposaży swoje tablety w system szybkiego ładowania o mocy 20 W. Obecnie iPad dostarczany jest z 10 W zasilaczem.

Zobacz najnowsze informacje na temat nadchodzącego iPhone'a 12.

Sprawdź, ile kosztuje iPad