Tani notebook dla gracza


Notebook czy desktop

Czy zakup notebooka do gier jest w ogóle sensowny? Może lepiej kupić komputer desktopowy, który można znacznie łatwiej za dwa, trzy lata zmodernizować?

Notebooki do gier można już kupić za około 3 - 3,5 tys. zł - ale trzeba się liczyć z tym, że w przypadku najnowszych tytułów ich wydajność może nie być zadowalająca. Trzeba pamiętać, że komputery firmowane przez producentów jako typowo "gamingowe" są znacznie droższe. "Wydajniejsze maszyny to już spory wydatek, przy dzisiejszym postępie technologicznym może się okazać, że za rok komputer nie będzie spełniał już naszych wymagań. Desktop w takim wypadku pozwoli nam niewielkim kosztem na upgrade. Ale dla niektórych użytkowników laptop do gier jest rozwiązaniem nie do pobicia - mam tu na myśli np. osoby, dla których bardzo ważna jest mobilność urządzenia" - mówi Dawid Kędzia.

Zobacz również:

  • AMD Radeon RX 6600 - debiutuje karta do grania 1080p
  • G.Skill prezentuje niskoprofilowe pamięci DDR5 Trident S5

Użytkownikom nieuznającym kompromisów w kwestii wydajności pozostaje zacisnąć pasa. Qosmio X500-14H z ceną 8,6 tys. zł plasuje się w połowie stawki najbardziej "wypasionych" notebooków dla graczy. Ceny zaawansowanych "gamingowych" konfiguracji mieszą się bowiem w przedziale od 5 do nawet kilkunastu tysięcy złotych!

Zobacz Ranking PC World - notebooki w przedziale cenowym 4000 - 7000 złotych oraz notebooki za ponad 7000 złotych.