Tania muzyczna nowość Creative'a

Zen Stone to kolejny dowód zażartej rywalizacji o klienta pomiędzy firmą Creative a producentem iPodów, Apple. Wspomniany odtwarzacz jest bezpośrednim konkurentem modelu iPod shuffle w segmencie miniaturowych odtwarzaczy MP3.

Zen Stone dysponuje pamięcią flash o pojemności 1 GB (tyle samo co w produkcie Apple), jest jednak od rywala nieco większy i cięższy. Jego gabaryty wynoszą 53,7 x 35,3 x 12,8 mm, a waga - 18,5 g. Przypomnijmy, iż iPod shuffle mierzy 41,1 x 27,1 x 10 mm i waży niecałe 16 gramów.

Creative Zen Stone

Creative Zen Stone

Odtwarzacz zasilany jest wbudowanym litowo-jonowym akumulatorem. Czas pracy wynosi ok. 10 godzin. W obudowie znaleźć można gniazdo słuchawkowe typu minijack stereo 3,5 mm oraz port USB 2.0

Creative Zen Stone

Creative Zen Stone

Wśród obsługiwanych przez odtwarzacz formatów audio znalazły się MP3 i WMA. W pamięci urządzenia można przechować do 250 utworów w formacie MP3 (przy bitrate wynoszącym 128 kbps). Jeśli chodzi o jakość odtwarzania, to Zen Stone oferuje odstęp sygnału od szumu na poziomie maks. 90 dB i separację kanałów do 65 dB.

Creative Zen Stone

Creative Zen Stone

Polska strona internetowa Creative wskazuje, iż cenę odtwarzacza ustalono na 39,99 euro. W USA, gdzie urządzenie będzie dostępne od 14 maja, klienci zapłacą zań 39,99 USD. Odtwarzacz będzie dostępne w sześciu wersjach kolorystycznych: czarnej, czerwonej, białej, niebieskiej, żółtej i różowej.

Więcej informacji: Creative