Tanie odtwarzacze MP3 Sony

Na celowniku Sony znalazł się rynek najtańszych odtwarzaczy MP3. Właśnie do odbiorców tego typu urządzeń skierowana jest seria NW-E Walkman z pamięcią flash. W jej ramach japońska firma zaoferuje trzy modele.

Urządzenie NW-E002F korzysta z 512-megabajtowej pamięci i można je kupić tylko w kolorze niebieskim. Wyceniono je na 70 dolarów. Z kolei jednogigabajtowy odtwarzacz NW-E003F będzie można kupić za 100 USD, a klient będzie mógł wybrać pomiędzy kolorami srebrnym lub różowym. Największy wybór producent zaproponował klientom zainteresowanym odtwarzaczem z dwoma gigabajtami pamięci. Model NW-E004F można kupić za 130 dolarów i wybrać pomiędzy czarnym, fioletowym, zielonym i cytrynowym.

Tanie odtwarzacze MP3 Sony

Nowe odtwarzacze Sony

Wszystkie odtwarzacze wyposażono w tunery FM, złącza USB i wyświetlacze OLED. Sony twierdzi, że jednokrotne naładowanie baterii wystarcza na 28 godzin odtwarzania plików w formacie ATRAC bez włączonych żadnych dodatkowych funkcji. Ponadto po 3 minutach ładowania można słuchać muzyki przez 3 godziny.

Urządzenia odczytują niezabezpieczone pliki AAC, WMA oraz MP3 i ATRAC, współpracują też z serwisem Sony Connect. Odtwarzacze trafią na rynek w sierpniu.