Tanie smartfony z "gołym" Androidem dostępne w Polsce

Na polski rynek trafi wkrótce jeden z pierwszych smartfonów korzystających z platformy Android One - model Karbonn Sparkle V.

Android One to platforma zakładająca stworzenie przy współpracy z różnymi producentami sprzętu (dla nas raczej egzotycznymi) tanich smartfonów przeznaczonych głównie na rynki rozwijające się, które będą jednak na tyle wydajne, aby pozwalały na całkiem wygodne korzystanie z mobilnego środowiska Google. Co istotne, konsumenci kupując takie urządzenie otrzymują do dyspozycji prawie najnowszą wersję Androida pozbawioną zbędnych nakładek producentów. Dodatkowo mogą liczyć nawet przez dwa lata na regularne aktualizacje "robocika", które dostarczał będzie sam internetowy gigant.

Android One w Polsce

Z czasem platforma Android One zagościła również w Europie. Pod koniec 2014 roku w brytyjskim Amazonie pojawił się jeden z pierwszych smartfonów, który z niej korzystał, model Karbonn Sparkle V. Niestety jego cena dla polskich konsumentów po doliczeniu wszelkich kosztów nie była zbyta atrakcyjna, gdyż sięgała blisko 750 złotych.

Karbonn Sparkle V

Karbonn Sparkle V

Dzisiaj dla osób zainteresowanych zakupem takiego urządzenia mamy jednak przyjemną informację. Indyjska firma Karbonn Mobiles poinformowała bowiem o oficjalnym wejściu na polski rynek. Jej smartfony zostaną zaoferowane jeszcze w maju wyłącznie za pośrednictwem sklepu Agito.pl. W sumie klienci będą mogli wybierać pomiędzy 12 modelami, wśród których znajdzie się oczywiście również wspomniany Karbonn Sparkle V. Ich ceny mają się mieścić w przedziale od 279 do 509 złotych.