Taniec z prądem


Modele tańsze do 500 zł

MGE Nova 1100

Informacje http://www.mgeops.com , tel.: 022 683 24 70 Cena: 500zł

Taniec z prądem

Moc pozorna / czynna 1100/660 W, Pojemność ogniw: 14,4 Ah, Napięcie: piłokształtne, Oprogramowanie: Solution Pac

Nova z francuskiej firmy MGE, znanej z ekstrawaganckiego wzornictwa, tym razem wyróżnia się bardziej spokojnym wystrojemwyglądem. Kryje się pod nim tradycyjny chińczyk z jednym przyciskiem i czterema kontrolkami na przedniej, oraz czterema gniazdkami komputerowymi ICE z pełną ochroną, zabezpieczeniem Ethernetu, portem RS232 do komunikacji z programem zarządzającym Solution Pac oraz przyciskiem do resetowania UPS-au, jeśli się zaplącze, na tylnej ściance.

W testach się nie zaplątał. Rozładowanie dwóch baterii za pomocą komputera pożerającego 450 W trwało ponad sześć minut i ten wynik w bardzo wyrównanej grupie tańszych modeli należał zaliczał się do najlepszych. W ciągu dwóch godzin ładowarka odbudowała większą część pojemności baterii niż obiecywała specyfikacja.

Wielki skok

MGE może oddawać nieco więcej mocy (1100 VA) niż konkurenci, ale ten potencjał nie miał większego wpływu na wynik testu. Urządzenie jest wyposażone w dwustopniowy AVR, oba obniżka ają napięcia (o 16%) procent) i podwyższają podwyżka (o 17%) procent) są nieco więcej większe niż u konkurencjakonkurencji. Jednak nie ma z tego większych korzyści z powodu ulokowania obu napięć przejścia zbyt blisko nominalnego. W efekcie oba stopnie wykorzystane są zaledwie w połowie, a sam zasilacz opuszcza wytwarza napięcie w niebezpiecznie szerokich granicach, od 188 do 257 V.

Taniec z prądem

Werdykt

Urządzenie zbudowano w topologii interaktywnej, więc sprzężenie fazy w momencie przełączania na baterię powinno i przebiega bardzo szybko. Ale dłużej trwa okres stabilizowaniea amplitudy, przebiegającey przy bardzo małym woltażu i bardziej wybredne odbiorniki mogą mieć problemy z przetrwaniem takiej próby. To najsłabszy punkt Novy, jaki udało się nam wynaleźć. Jak na urządzenie z dwoma bateriami, ten MGE wyróżnia się bardzo niską wagą.

Lestar SE1000

Informacjehttp://www.lestar.com , tel. (22)022 7230003 Cena: 469 zł

Taniec z prądem

Moc czynna / bierna1000/600 W, Pojemność ogniw: 14 Ah, Napięcie: prostokątne, Oprogramowanie: UPSilon2000

Tym razem na czele chińskiego peletonu, który opanował segment najtańszych urządzeń, uplasował się Lestar SE1000. Zasilacz zbudowano w topologii interaktywnej - o. Oznacza to przejście do zasilania bateryjnego bez zakłócenia fazy. Tak mówia jest teoria, w praktyce obserwowaliśmy opóźnienie o mniej więcej dwiekoło dwóch milisekundy. Czas przełączania jest także podany zbyt optymistycznyie -, 20 ms zamiast czterech. Dla zasilacza komputerowego przetrwanie takiej przerwy nie stanowi problemu, ale inne odbiorniki mogą mieć om może sprawiać kłopoty. Za to stosunkowo szybko stabilizuje się zasilanie z baterii, a falownik wytwarza stabilne, prostokątne napięcie.

Dziesięć niżej

Szkoda tylko, że producent nie zauważył zarządzenia o podwyższeniu napięcia w sieci o dziesięć woltów w górę od dawnych 220. W efekcie punkty charakterystyczne dla rozmaitych przełączeń są niżej niż w większości modeli konkurencji, . Na przykład np. granice napięcia wyjściowego (188-236 V), albo napięcie pracy na baterii (222 V).

Taniec z prądem

Werdykt

Pod pełną ochroną zasilacza są cztery gniazdka formatu komputerowego IEC, a pod opieką filtrów - gniazdka sieciowe. Zasilacz jest wyposażony w interfejs USB, przez którye może wysyłać dwa sygnały,: o przejściu na baterię baterie i o ich wyczerpaniu, oraz odbierać polecenie wyłączenia się.

Do kilowatowego falownika dopasowano pojemność baterii. Pod względem czasu podtrzymania Lestar należał zaliczał się do rekordzistów. Już po dwóch godzinach ładowania zasilacz podtrzyma system ponad przepisowe pięć minut, ale przydałaby się silniejsza ładowarka. Głównie dzięki tym rezultatom Lestar uzyskał dobry wynik w części praktycznej testu, któremu zawdzięcza tytuł najbardziej ekonomicznego modelu wśród grupy tańszych.