Tańsza Plasma

Wprowadzany przez koncern NEC nowy model telewizora plazmowego, zwiastuje początek spadku cen płaskich ekranów dużego formatu.

Japońska firma NEC rozpocznie w ciągu najbliższych kilku tygodni sprzedaż nowego modelu płaskiego monitora Plasma TV, który ma być najtańszym tego typu urządzeniem na rynku. Jego cena przekroczy możliwości większości miłośników domowego kina (9325 USD), ale pojawienie się modelu PX-42VT1 zwiastuje początek spadku cen dużych, płaskich ekranów telewizyjnych. PX-42VT1 składa się z 42 calowego ekranu PDP (Plasma Display Panel), tunera telewizyjnego oraz głośników. Producent podkreśla, iż jest to kompletny odbiornik telewizyjny, w odróżnieniu od wielu obecnych na rynku modeli będących jedynie monitorami, wymagającymi oddzielnego tunera telewizyjnego i systemu audio.

Nowy model Plasma TV firmy NEC jest ponadto wyposażony w specjalne złącza umożliwiające współpracę z cyfrowym tunerem TV oraz odbiór sygnału analogowego i cyfrowego z komputera. Kolejną zaletą na którą zwraca uwagę producent, jest to, że nowy telewizor waży "tylko" 29,5 kilograma. Montaż całego urządzenia na ścianie jest więc znacznie mniej kłopotliwy niż starszych dostępnych na rynku modeli. PX-42VT1 z ekranem szerokości blisko 105 centymetrów na rynku japońskim dostępny będzie od 21 lipca bieżącego roku.


Zobacz również