Tańsza bateria w iPhone 12 w zamian za modem sieci 5G

Apple redukuje koszty. Nowe modele iPhone 12 z modemem sieci 5G otrzymają tańsze baterie, które mają zrekompensować koszt modemu 5G.

W związku z podwyższonym kosztem produkcji iPhone'a ze zintegrowanym modemem sieci 5G, Apple wymyśliło nowy sposób na oszczędzanie pieniędzy. Według znanego analityki Ming Chi-Kuo gigant z Cupertino zaimplementował modem sieci 5G jednocześnie ograniczając koszty produkcji pozostałych podzespołów. Wszystko po to, aby uniknąć podwyżki ceny iPhone 12.

iPhone z rozładowaną baterią
Źródło: macworld.co.uk

iPhone z rozładowaną baterią

Źródło: macworld.co.uk

Kuo uważa, że największe oszczędności udało się wygospodarować na akumulatorach. Najnowsze modele iPhone 12 zaoferują baterię z mniejszą ilością warstw oraz o mniejszym zagęszczeniu.

Dzięki technologicznemu krokowi wstecz bateria iPhone 12 ma być w produkcji tańsza o od 40 do 50 procent od identycznego akumulatora dla obecnie sprzedawanego iPhone 11. Dodatkowo Ming Chi-Kuo donosi, że strategia ta spodobała się firmie Apple i w przyszłym roku doczekamy się dalszych spadków cen akumulatorów do iPhone'a.

W branży mówi się także o słuchawkach AirPods trzeciej generacji. One również zaoferują nową, tańszą baterię, która znacząco obniży koszty produkcji.

Ming Chi-Kuo przewiduje, że implementacja modemu sieci 5G będzie kosztowała firmę Apple od 125 do 135 dolarów za sztukę w przypadku modemu sieci mmWave oraz dodatkowe do 85 dolarów za modem z obsługą mmWave i Sub-6GHz. Ponieważ koszty są znaczne Apple próbuje je zamortyzować poprzez stosowanie tańszych podzespołów.

Czy zmiana baterii na tańszą wyjdzie konsumentom na dobre? Tego dowiemy się w październiku po oficjalnie premierze iPhone 12.

Z większą ilością informacji o iPhone 12 zapoznasz się w naszym materiale zbiorczym.

Sprawdź, ile kosztuje iPhone 11.

Źródło: theverge.com