Tańsze DVD-RAM i CD-RW

Formac Electronic, producent urządzeń peryferyjnych do komputerów Macintosh, ogłosiła obniżkę cen swoich zewnętrznych napędów DVD-RAM i CD-RW.

Firma Formac Electronic produkująca urządzenia peryferyjne dla komputerów Macintosh zapowiedziała obniżkę cen napędów DVD-RAM i CD-RW odpowiednio z 599 USD do 549 USD i z 329 USD do 279 USD.

Zewnętrzny napęd DVD-RAM korzystający z interfejsu FireWire pozwala na przechowanie do 9,4 GB danych na wyjmowalnych kartridżach, zapewniając przy tym odczyt wielu formatów zarówno DVD jak i CD. W przypadku komputerów Power Mac G3 i G4 napęd może być zasilany z płyty systemowej.

Nagrywarka CD-RW pracuje z prędkościami 12x10x32, tak jak model DVD-RAM wykorzystuje FireWire, ale nie ma możliwości zasilania jej bezpośrednio z komputera. Dlatego też opcjonalnie można dokupić zewnętrzny zasilacz, którego cena wynosi 24 USD. Podobnie jak u większości innych producentów, CD-RW wyposażony jest w technologię 'burn-proof', która skutecznie zapobiega błędom bufora powstającym w trakcie wypalania. Wraz z napędem dostaniemy pełną wersję programu Toast 4.1.1 firmy Adaptec/Roxio, który służy do kompleksowego zarządzania procesem nagrywania płyt.

www.formac.com


Zobacz również