Tańsze odtwarzacze Blu-ray nie dotrą w tym roku do Europy

Mała ilość sprzętu na rynku oraz obecny kryzys ekonomiczny sprawią, że tańsze odtwarzacze Blu-ray nie dotrą w tym roku na teren starego kontynentu. Takie informacje podają analitycy z firmy Screen Digest.

W raporcie opublikowanym przez firmę Screen Digest przeczytać można, że niedostatek odtwarzaczy Blu-ray jaki pojawił się na początku tego roku spowodował że producenci zdecydowali się zasilić w pierwszej kolejności rynki najbardziej rozwinięte. W tym przypadku były to Stany Zjednoczone oraz Japonia.

Richard Cooper ze Screen Digest stwierdził, że odtwarzacze Blu-ray w cenie poniżej 300 dolarów amerykańskich za sztukę już teraz zaczęły się pojawiać w Stanach Zjednoczonych. Wątpliwym jest jednak, by taki sprzęt trafił do Europy jeszcze przed gwiazdką.

"Mała ilość sprzętu w połączeniu z obecnym kryzysem ekonomicznym powoduje, że sytuacja Blu-ray nie poprawi się znacząco w tym roku w Europie."

Co ciekawe, szacuje się że konsumenci na starym kontynencie wydadzą w tym roku około 15 miliardów dolarów na zakup nowych filmów. Jedynie 3% z tej kwoty stanowić będą produkcje w formacie Blu-ray.

Jednocześnie Screen Digest przewiduje, że rynek Blu-ray do 2012 roku wart będzie w Europie około 7 miliardów dolarów.