Tańsze płyty Gigabyte

Nowe modele płyt głównych Gigabyte będą oparte na tanich, nowoczesnych chipsetach firmy SiS, dedykowanych obsłudze procesorów Intel i AMD.

Gigabyte wyposaży nowe modele płyt głównych w tanie, nowoczesne chipsety firmy SiS, dedykowane obsłudze procesorów Intel i AMD. Decyzja tajwańskiego producenta, który postanowił skorzystać z atrakcyjnej oferty koncernu SiS, jest spowodowana zmniejszeniem opłacalności wytwarzania urządzeń wyposażonych w droższe układy VIA Apollo Pro133A oraz VIA KT133. Podobne działania podjął gigant rynku płyt głównych - firma ASUS, która dużą część produktów wyposaża w tanie chipsety firmy ALi.

Jednym z dwóch nowych produktów Gigabyte będzie płyta o symbolu GA-SDX, dedykowana obsłudze procesorów Pentium III oraz Celeron instalowanych w gniazdach standardu Socket370. Zastosowany w płycie chipset to SiS633, zarządzający pracą 3 gniazd pamięci SDRAM PC100/133, AGPx4, 5-slotami PCI oraz złączem AMR. Pozostałe wyposażenie będzie obejmować 4 porty USB i zintegrowany układ muzyczny. Drugi z zapowiadanych modeli - GA-7SDX - to płyta dla procesorów AMD Athlon i Duron. W stosunku do modelu GA-SDX płyta różni się jedynie zastosowanym chipsetem, który w tym przypadku ma symbol SiS733.

Rynkowy debiut nowych produktów zapowiedziano na koniec drugiego kwartału bieżącego roku. Ceny płyt nie są na razie znane.


Zobacz również