Tańsze smartfony Samsunga otrzymują grudniowe poprawki zabezpieczeń

Koreański gigant po aktualizacji flagowych modeli zabiera się za udostępnienie najnowszy poprawek na tańsze i starsze modele.

Samsung jest jedną z ważniejszych firm na rynku smartfonów. Koreańczycy od początku istnienia systemu Android aktywnie angażują się w produkcje urządzeń, które wykorzystują zielonego robota.

Tańsze smartfony Samsunga otrzymują grudniowe poprawki zabezpieczeń

Źródło: samsung.com

Problemem systemu Android od lat była fragmentacja, a także problemy z zabezpieczeniami. Google aktywnie od kilku lat próbuje radzić sobie z problemem. Właśnie z tego powodu Android doczekał się comiesięcznych poprawek zabezpieczeń. Dzięki nim nawet starsze smartfony, które pracują pod kontrolą nie najnowszych wersji Androida mogą być bezpieczne i pozbawione luk.

Samsung jest jedynym z producentów, którzy starają się często i szybko aktualizować swoje urządzenia. W przypadku koreańskiej firmy chodzi nie tylko o nowe i drogie flagowe modele takie, jak Galaxy S10 czy Galaxy Note 10. Poprawki zabezpieczeń regularnie otrzymują starsze flagowce takie, jak Galaxy S8, który nie zostanie zaktualizowany do Androida 10 czy modele z serii Galaxy A.

Koreańczycy właśnie rozpoczęli proces wdrażania grudniowych poprawek zabezpieczeń na większą ilość urządzeń. Mowa o Samsungu Galaxy A7 2017, A7 2018, J7 Max/On Max oraz Galaxy J6+ i Galaxy Tab Active 2.

Trzeba zauważyć, że Samsung aktualizuje starsze modele mające nawet dwa lata, które na dodatek do flagowców nie należą.

Samsung Galaxy A7 2017 otrzymał aktualizację w Rosji i Uzbekistanie, a nowszy model z 2018 roku w Hiszpanii.

W comiesięcznym biuletynie bezpieczeństwa firmy Samsung z grudnia 2019 roku producent informuje, że poprawka wprowadza sześć krytycznych oraz ponad dwadzieścia poprawek wysokiego ryzyka. Dodatkowo załatano 13 luk, które występowały jedynie w smartfonach Samsunga.

Biorąc pod uwagę fakt, że Samsung zabrał się za aktualizacje starszych, nieflagowych modeli nie ma co liczyć na nowe funkcje.

Aktualizacje poprawek zabezpieczeń dla wyżej wymienionych modeli udostępniane są stopniowo w zależności od regionu i brandingu operatora.

Źródło: sammobile.com