Tańszy Office XP

Microsoft poinformował o obniżeniu cen pakietu Office XP. Redukcja dotyczy "pudełkowych" wersji Standard oraz Professional, a także sprzedawanych oddzielnie aplikacji Word XP, Excel XP, PowerPoint XP oraz Access XP.

Tańszy Office XP

Obniżki wchodzą w życie już dzisiaj (28 maja). Cena licencji na Office XP Professional spadła z 599 do 499 USD, natomiast na Office XP Standard z 479 do 399 USD. Ceny sprzedawanych oddzielnie Worda, Excela, PowerPointa oraz Accessa zostały obniżone z 339 do 229 USD. Wszystkie podane ceny są tylko cenami orientacyjnymi, bowiem ceny finalne ustalają poszczególni dystrybutorzy.

Zdaniem Microsoftu obniżki cen Office'a XP nie są bezpośrednio związane z planowaną na trzeci kwartał br. premierą nowej wersji pakietu – Office 2003. Odpowiedzialny za ten pakiet w Microsoft Dan Leach twierdzi, że ceny Office'a 2003 nie zostały jeszcze ostatecznie ustalone, w związku z czym nie można łączyć premiery nowej wersji z obniżkami edycji XP.

Redukcje cen dotyczą na razie wyłącznie rynku amerykańskiego i kanadyjskiego. Microsoft zapowiada jednak, że w ciągu najbliższych dwóch miesięcy (w zależności od lokalnych uwarunkowań w różnych krajach) obniżki zostaną wprowadzone na całym świecie. Na razie nie są znane żadne szczegóły dotyczące redukcji cen pakietu na polskim rynku.

Polski oddział Microsoft rozpoczął natomiast promocyjną sprzedaż pakietu Office XP dla klientów, którzy podpiszą umowę OSL (Otwartą Subskrypcyjną Umowę Licencyjną). Do 30 czerwca 2003 każda posiadana wersja Office (np. Office 95, Office 97 czy Office 2000) kwalifikuje do otrzymania 50% rabatu w pierwszym roku płatności za licencje Office XP.