Tańszy Windows dla Indii

Jeszcze w tym miesiącu Microsoft wprowadzi na indyjski rynek system Windows XP Starter Edition, czyli tańszą, okrojoną z niektórych funkcjonalności wersję Windows XP Home - informuje Reuters. Indie są jednym z pięciu krajów, w których dostępny będzie ten system.

Pierwszym krajem, w którym wprowadzono do sprzedaży Windows XP SE, była Tajlandia - system jest tam dostępny od końca września. Zaraz po jego premierze, Microsoft poinformował, że docelowo zostanie on wprowadzony do sklepów w pięciu krajach - Tajlandii, Indonezji, Malezji, Rosji i Indii. Nie podano wtedy jednak dokładnych terminów poszczególnych premier.

Ta wersja Windows XP pozbawiona jest m.in. obsługi sieci domowych oraz możliwości udostępniania drukarek, tworzenia wielu kont użytkownika czy jednoczesnego uruchamiania więcej niż trzech aplikacji.

Windows XP Starter Edition ma, wedle Microsoftu, przyczynić się do ograniczenia problemu piractwa - dlatego też system w pierwszej kolejności trafia do krajów, w których 'współczynnik piractwa' jest wyjątkowo wysoki.

Więcej informacji na temat 'okrojonej' wersji Windows XP znaleźć można w tekście "Tańszy Windows - kiedy w Polsce?".


Zobacz również