Tańszy pakiet Microsoft Office 365 Personal dla komputerów i tabletów

Office 365 to usługa pozwalająca na korzystanie z najnowszej wersji pakietu biurowego Microsoftu na wielu różnych urządzeniach. Do tej pory w ofercie firmy brakowało atrakcyjnej cenowo wersji abonamentu dla użytkowników indywidualnych. To zmienia się wraz z wprowadzeniem Office 365 Personal.

Pakiet biurowy oferowany jest obecnie przez Microsoft nie w formie zbioru aplikacji na płycie DVD, a usługi. Użytkownicy i firmy płacące regularnie abonament mogą korzystać zawsze z najnowszej wersji aplikacji wchodzących w skład Office 365 na wielu różnych urządzeniach, takich jak komputery, tablety i smartfony. Do tej pory brakowało jednak w ofercie giganta z Redmond tanich planów abonamentowych dla użytkowników domowych.

Obecny w ofercie Microsoftu Office 365 Home Premium (który teraz zmienia nazwę na Office 365 Home) oferował możliwość korzystania z pakietu Office na pięciu różnych urządzeniach komputerowych z systemami Windows lub Mac, w tym udostępnianie licencji na konta Microsoft osób z gospodarstwa domowego posiadacza licencji. Niestety, ten pakiet jest dość drogi. Kosztuje on aż 42,99 złotych miesięcznie lub 429,99 złotych rocznie, a nie każdy potrzebuje przecież licencji na tyle urządzeń.

Tańszy pakiet Microsoft Office 365 Personal dla komputerów i tabletów

Wprowadzony właśnie pakiet Office 365 Personal przeznaczony jest dla osób, które potrzebują pakietu Office tylko dla siebie. Abomanent ten będzie dostępny w cenie 29,99 złotych za miesiąc lub za 299,99 złotych rocznie. W tej cenie użytkownik otrzyma dostęp do pakietu Office na jednym komputerze (PC lub Mac) oraz jednym tablecie (w tym na iPadzie). Użytkownicy dostaną też bonus w postaci dodatkowych minut na połączenia w Skype i dodatkowych gigabajtów w usłudze OneDrive.

Warto dodać, że pakiet Office Online w przeglądarce i aplikacje Office dla urządzeń mobilnych dostępne są już bezpłatnie.