Targaryenowie przejmują Kraków! Ród Smoka już na Wawelu

Ród Smoka dotarł do półmetka, a HBO cały czas dba o to, by nie osłabł entuzjazm związany z serialem. W najbliższych dniach wszyscy fani nowego serialu ze świata George'a Martina mogą na własnej skórze przekonać się, jak to jest być członkiem rodziny Targaryenów.

fot. HBO Max

Żelazny Tron i smoki na Wawelu

Każdy fan Pieśni Lodu i Ognia z pewnością się zgodzi, że Żelazny Tron jest emblematem uniwersum stworzonego przez George'a Martina. Nic więc dziwnego, że promując swój najnowszy serial HBO oferuje fanom możliwość wypróbowania tego symbolu władzy nad Westeros. Od dzisiaj do końca tygodnia na tarasie Zamku Królewskiego w Krakowie na widzów Rodu Smoka czeka wykonany z mieczy tron, na którym każdy może się rozsiąść i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Wawelski Żelazny Tron jest oczywiście repliką, ale wykonaną z dużą starannością – jak chwali się HBO, liczy on sobie aż 2,8 metra wysokości, 3,4 metra głębokości i 3,8 metra szerokości.

To jednak nie koniec atrakcji. Na wzgórzu spoczęła czaszka Baleriona Czarnego Stracha – największego smoka, jaki kiedykolwiek pojawił się w Westeros. Na tej niezwykłej bestii latał niegdyś sam Aegon Zdobywca, a w późniejszym czasie dosiadał go serialowy król Viserys Targaryen. Z kolei w Smoczej Jamie fani mogą zobaczyć (a być może nawet dotknąć) łuskowate smocze jaja. Treserzy smoków pokażą specjalny piec służący do ogrzewania jaj, a także oprowadzą zwiedzających po wylęgarni smoczątek.

Zobacz również:

  • Nie tylko Ród Smoka. Wszystkie spin-offy Gry o Tron – ile razy powrócimy do Westeros?
  • HBO Max – premiery i nowości lipca 2023. Co warto obejrzeć?
Targaryenowie przejmują Kraków! Ród Smoka już na Wawelu

fot. HBO Max

Kiedy można zwiedzać wystawę?

Przygotowaną przez HBO ekspozycję można odwiedzać w dniach 19-25 września 2022 roku.

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek od 12:00 do 20:00
  • wtorek - niedziela od 10:00 do 20:00.

Zostań Matką (lub Ojcem) smoków!

Jeśli w ciągu najbliższego tygodnia nie możecie zjawić się w Krakowie, wciąż macie szanse poszerzyć swoje doświadczenia związane z Rodem Smoka. Wystarczy, że pobierzecie aplikację House of the Dragon: DracARys, dzięki której wyhodujecie swojego własnego smoka! Zaczniecie od opieki nad jajkiem, następnie będziecie musieli zadbać o smoczątko, a w końcu spotkacie się oko w oko z dorosłą bestią.

Aplikację pobierzecie bezpłatnie w Google Play lub w App Store – została ona przystosowana zarówno do systemu Androida, jak i iOS.

Jak działa DracARys możecie podejrzeć na poniższym spocie:

Jeśli potrzebujecie inspiracji na przykład w kwestii imienia dla swojego smoka, zajrzyjcie do naszego tekstu Potworni bohaterowie Rodu Smoka. Poznaj najważniejsze smoki w serialu


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: