Targi CES 2020 - najważniejsze konferencje i premiery

Sprawdzamy, kiedy i co producenci zamierzają zaprezentować na Consumer Electronics Show 2020 w Las Vegas.

Tydzień po rozpoczęciu 2020 roku w Las Vegas startuje kolejna edycja corocznych targów Consumer Electronics Show, które gromadzą ponad 150 tysięcy odwiedzających, oraz setki dziennikarzy technologicznych z całego świata. Wydarzenie to jest zawsze idealnym miejscem do prezentacji najnowszych sprzętów. Tegoroczna edycja targów CES zgromadzi ponad 4500 wystawców, którzy zaprezentują swoje najnowsze produkty, usługi oraz technologie podczas trwających cztery dni targach technologicznych.

Targi CES 2020 - najważniejsze konferencje i premiery

Źródło: CES.tech

Na targach CES co roku prezentowane są przeróżne sprzęty elektroniczne. Z pewnością zobaczymy wiele prototypów, konceptów, ale i gotowych konstrukcji. Na pewno do Las Vegas przyleci ogromna ilość telewizorów 4K, 8K, soundbarów, kin domowych, głośników, słuchawek, aparatów, smartfonów, laptopów, komputerów stacjonarnych, monitorów i innych. Pojawi się pewnie również sprzęt AGD.

W tym roku targi CES 2020 ukierunkowane są na rozwój technologii 5G, sztucznej inteligencji (AI), analizie danych (Big Data) oraz esportowi. Co raz częściej na CES wybierają się także potentaci z branży motoryzacyjnej. W tym roku będzie to Mercedes-Benz.

Część producentów podgrzewa atmosferę przed targami i publikuje w sieci notki prasowe, a także tajemnicze posty, które informują o premierze sprzętu bez konkretnej informacji, czego możemy się spodziewać.

Samsung ma zaprezentować sztucznego, inteligentnego człowieka o nazwie NEON. Sony z pewnością przywiezie telewizory 8K oraz następce słuchawek WH-1000XM3. OnePlus z kolei skupi się na swoim pierwszym składanym smartfonie. Również Nikon na targi CES przywiezie nową lustrzankę D780.

Targi CES 2020 trwają od 7 do 10 stycznia 2020 roku, ale konferencje prasowe odbywają się w dużej mierze na dzień przed oficjalnym otwarciem targów. Pierwsze spotkania z prasą rozpoczną się już 5 stycznia. Na imprezie pojawi się także Ivanka Trump - córka i doradczyni obecnego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Oto lista najważniejszych konferencji prasowych, jakie odbędą się 6 stycznia 2020 roku, podczas trwania targów Consumer Electronics Show 2020:

  • LG Electronics - 8:00 AM PST - Lokalizacja: Zatoka Mandalajska poziom 3, morza południowe A/B/E
  • Panasonic - 10:00 PST - Lokalizacja: Mandalay Bay Poziom 3, Jasmine
  • Hisense - 11:00 PST - Lokalizacja: Mandalay Bay Poziom 2, Mandalay K-L
  • Qualcomm - 11:00 PST - Lokalizacja: Mandalay Bay Poziom 2, Laguna G/H/I
  • TCL Corporation - 12:00 PM PST - Lokalizacja: Poziom 2 Zatoki Mandalajskiej, Oceanside D
  • AMD - 14:00 PM PST - Lokalizacja: Mandalay Bay Poziom 2, Mandalay G
  • Intel - 4:00 PM PST - Lokalizacja: Mandalay Bay Poziom 2, Mandalay E-F
  • Sony - 5:00 PM PST - Lokalizacja: Sala Centralna LVCC, 17300
  • Samsung - 06:30 PM PST - Lokalizacja: Wenecki, Poziom 5, Sala Balowa Palazzo

Źródło: nl.letsgodigital.org