Targi Computex 2005 największe w historii

Rozpoczęły się tegoroczne targi komputerowe Computex 2005. Potrwają od 31 maja do 4 czerwca. Jak co roku impreza ma miejsce w stolicy Tajwanu, Taipei. Targi te to druga po Cebicie największa tego typu impreza na świecie. Ich cechą szczególną jest silne ukierunkowanie na asortyment sprzętowy. W tym roku impreza jest szczególna, bo targi Computex obchodzą swoje 25-lecie.

W imprezie weźmie też udział rekordowa liczba wystawców - ponad 1700. Teren targowy składa się z 4 hal, które i tak z trudem mieszczą wystawców. Z tego też względu organizatorzy targów zabrali się do prac nad budową nowej hali wystawowej, która w 2007 roku będzie w stanie pomieścić ok 3000 wystawców. W największej hali numer 1 pokazane zostaną produkty telekomunikacyjne, oprogramowanie, komponenty komputerowe oraz peryferia. W hali 2 głównie zostanie pokazany sprzęt komputerowy, a w szczególności podzespoły. Ciekawie zapowiada się ekspozycja hali 3 w które zobaczymy urządzenia korzystające z technologii optycznych oraz produkty związane z tematyką cyfrowego domu. W ostatniej z Hal - 4 wystawiały się będą firmy największe, producenci procesorów - Intel i AMD oraz firmy telekomunikacyjne.

Podczas targów spodziewanych jest wiele bardzo ciekawych premier. Już dzisiaj ATI zaprezentowała swoją wersję SLI - CrossFire. NVIDIA ma za to pokazać następcę procesorów graficznych serii GeForce 6xxx. O najciekawszych wydarzeniach wystawy będziemy Was informowali na bieżąco.


Zobacz również