Targi E3 w 2009 roku niezagrożone?

Dyskusji i spekulacji wokół E3 Media & Business Summit ciąg dalszy. Po wielu słowach krytyki, jakie pojawiły się po tegorocznych targach, przyszłoroczna impreza stawała pod coraz większym znakiem zapytania. Organizator jednak uspokaja.

Tegoroczne targi E3 raczej nie należały do udanych. Krytykował je chociażby David Perry, jeden z założycieli Shiny Entertainment. Wizja braku tej wielkiej imprezy w kalendarzu na rok 2009 stawała się więc coraz bardziej prawdopodobna.

Targi E3 w 2009 roku niezagrożone?

Jednak organizator targów, Entertainment Software Association, stanowczo uspokaja. Przedstawiciel ESA w wywiadzie udzielonym portalowi GameSpot stwierdził, że nie ma żadnych powodów do obaw. Obecnie targi analizowane są pod kątem wprowadzenia zmian w planie przyszłorocznej imprezy. Jego zdaniem, gdy wszystko będzie już dokładnie przemyślane, dowiedzą się o tym wydawcy gier oraz media.

Zobacz również:

  • E3 2021 – podsumowanie targów. Najlepsze gry i najważniejsze ogłoszenia
  • Sony największym przegranym w branży? Tak uważa znany analityk

Tak więc targi będą. Przynajmniej tak obiecuje organizator. Inną sprawą jest to czy za rok będzie jeszcze co oglądać. Wiadomo już na pewno, że na imprezie nie pojawią się tacy giganci jak Activision, Vivendi, Lucas Arts oraz id Software. Krążą również plotki jakoby z imprezy chciały się wycofać Nintendo, Ubisoft oraz Electronic Arts.