Targi IFA 2010 - moda na 3D nie słabnie

3 września 2010 r. startuje jubileuszowa, 50. edycja berlińskich targów elektroniki IFA (Internationale Funkaustellung). Już wiadomo, że będzie ona stać pod znakiem technologii 3D.

Transmisja z targów IFA w 3D

Z okazji okrągłego jubileuszu targów IFA, IFA International TV oraz SES ASTRA będą transmitować relacje najważniejszych wydarzeń targowych w 3D. Pomiędzy 3 a 9 września będzie można śledzić wydarzenia z aren IFA na kanale ASTRA 3D demo-channel. Za realizację transmisji będzie odpowiedzialna firma Panasonic.

Polecamy:

Dwa dni poprzedzające oficjalne otwarcie bram IFA 2010 będą również emocjonujące. Wypełnią je konferencje i spotkania prasowe, w trakcie których producenci sprzętu elektronicznego będą prezentować swoje nowinki.

Od mocnego akordu rozpoczęła firma LG, która zapowiedziała premiery nowych modeli projektorów, odtwarzaczy Blu-ray i telewizorów zdolnych do reprodukcji obrazu stereoskopowego. W ostatniej z wymienionych kategorii na uwagę zasługuje potężny, 180-calowy telewizor plazmowy 3D - ot, ciekawostka, a zarazem pokaz technologicznych możliwości - oraz nowy prototyp telewizora OLED o przekątnej 31 cali i grubości niecałych 3 mm.

Premierowe odtwarzacze Blu-ray LG to HR550, BD590 i BX580. Model HR wyposażony jest m.in. w twardy dysk i wbudowany tuner telewizji naziemnej, satelitarnej i kablowej. Tym samym, można oglądać film z płyty i nagrywać program telewizyjny jednocześnie.

Stereoskopia to również motyw przewodni stoiska Panasonic. Pod hasłem "3D your world" japoński koncern zaprezentuje szereg produktów, w tym amatorską kamerę zdolną do rejestrowania obrazu w technice 3D:

Telewizor plazmowy 3D Panasonic 152 cale

Tablet ViewSonic ViewPad 7

i słynny już 152-calowy telewizor plazmowy 3D oraz nieco mniejsze odbiorniki wykonane w tej technologii, w rozmiarach 85 i 103". Koncern pokaże zresztą całą linię produktową telewizorów 3D Viera, począwszy od ekranów 19-calowych na modelach 65" kończąc.

Osobna wzmianka należy się tabletom - wielu producentów zapowiada prezentację swoich najnowszych osiągnięć w tym segmencie. Wśród pokazanych w Berlinie urządzeń znajdą się takie produkty jak Samsung Galaxy Tab i ViewSonic ViewPad 7 (oba wyposażone w 7-calowe ekrany i system Android 2.2) oraz urządzenia Toshiby, Acera i Asusa.

Tegoroczne targi IFA najprawdopodobniej nie staną się areną premiery tak rewolucyjnych produktów, jak to miało miejsce w przeszłości (np. w 1993 r. - pierwszego telefonu GSM produkowanego seryjnie, w 1989 r. - telewizora panoramicznego), mimo to i tak warto śledzić doniesienia z Berlina. Czy IFA 2010 wyznaczy trendy w elektronice użytkowej na następny rok?

Więcej informacji: IFA 2010