Targi IFA : Jeszcze lepszy dźwięk z komputera (wersja oryginalna)

Na targach zaprezentowano także dwa bardzo ciekawe rozwiązania dla użytkowników PC, którzy dbają o jakość dźwięku uzyskiwanego ze swych blaszaków. Już po wstępnej prezentacji można zauważyć, że urządzenia mają kilka nowatorskich rozwiązań.

Były to zestaw słuchawkowy Plantronics Gamecom 777 oraz nietypowe głośniki 2+2 Altec Lansing FX3022. Pierwszy produkt kierowany jest głównie do graczy. Jego kontstrukcja i materiały, z jakich jest wykonany mają służyć wielogodzinnej grze na komputerze. Słuchawki mają duże i podobno bardzo wygodne nauszniki. Ponadto posiadają mikrofon na sztywnym wysięgniku, który można złożyć i ukryć w pałąku.

Najbardziej interesujące jest to, co znajduje się na kablu doprowadzającym sygnał audio poprzez USB. Poza regulatorem głośności jest tam także zamontowany podwójny przetwornik Dolby. Technologia ta pracuje jako Dolby Pro Logic 2 oraz Dolby Headphones. Pierwsza z nich ma za zadanie przetwarzać sygnał stereo na dźwięk przestrzenny. Druga zajmuje się przetworzeniem dźwięku tak aby w jak najlepszy sposób wytworzyć surround w słuchawkach stereo. Zestaw spełnia swe funkcje całkowicie sprzętowo. Oznacza to, że nie jest wymagane instalowanie jakichkolwiek sterowników czy programów sterujących.

Drugą ciekawostką był nietypowy zestaw 2+2. Są to głośniki stereo, z których każdy posiada własny, 4-calowy subwoofer. Jest on zamontowany w podstawie obudowy w formie większego, niskotonowego głośnika. Oznacza to, że przy wykorzystaniu tego rozwiązania maleje nam ilość kabli niezbędnych do połączenia tradycyjnego zestawu stereo 2+1. Ponadto pozwala postawić elementy Altec Lansing FX3022 gdziekolwiek, bez potrzeby znajdowania miejsca na skrzynię z tradycyjnym subwooferem. Poprzez standardowe wtyki "jack" możemy połączyć zestaw zarówno z komputerem jak i iPodem, odtwarzaczem CD czy innym sprzętem audio.

Więcej w materiale wideo (wersja oryginalna).


Zobacz również