Targi IFA : Najcieńszy telewizor LCD świata od Sony (wersja oryginalna)

Na targach IFA w Berlinie Sony zaprezentowało swój najcieńszy na świecie telewizor LCD - Bravia EX1. Według producenta system pozwalający na tak znacznie odchudzenie jest rozwiązaniem unikalnym i dalekim od jakichkolwiek obecnych standardów.

Wraz z przedstawieniem nowego modelu telewizora Sony potwierdziło wcześniejsze zapowiedzi o pracach nad radykalną redukcją kabli oraz bezprzewodowym przesyłaniu sygnału HD. Technologia ta nie będzie dotyczyła prezentowanego modelu lecz innego, nad którym obecnie trwają prace.

Sony wie, że tak duży lecz cienki telewizor będzie najczęsciej montowany na ścianie. W związku z tym nie chce psuć efektu estetycznego zwisającym okablowaniem. Nowe telewizory Sony będą mogły otrzymywać sygnał HD z odtwarzaczy DVD i bluray. Pozwoli to na umieszczenie ich w dyskretnych miejscach tak, aby telewizor wydawał się niezależnym urządzeniem.

Prezentowany model Bravia EX1 powinien być dostępny zarówno na rynkach japońskim i europejskim jeszcze w tym roku. Zobacz materiał wideo aby dowiedzieć się więcej. Wideo w wersji oryginalnej.


Zobacz również