Targi IFA: Samsung X360 rywalem Apple Macbook Air?

Poznaj X360. To nie konsola Microsoftu lecz najnowszy laptop Samsunga, z którego producent jest bardzo dumny. X360 po raz pierwszy został zaprezentowany na targach IFA w Berlinie. Posiada on ekran o przekątnej 13,3 cala - taki sam jak laptop Appla Macbook Air jednak waga tego komputera jest mniejsza.

Różnica jest niewielka. Waga Samsunga to 1,27 kg więc jest lżejszy od Macbooka o 90 gram czyli tyle, co telefon komórkowy. Producent nie podał wymiarów zewnętrznych ale ich produkt wydaje się nieco grubszy od Apple Air. Nie podano także dokładnych specyfikacji sprzętu lecz z zapowiedzi ma on być o poziom wyżej niż Macbook.

Tutaj porównania się kończą. Niewielu kupujących będzie dokonywało wyboru pomiędzy systemami Mac OS i Windows Vista tylko na podstawie grubości laptopa.

A co znajduje się w nowym Samsungu? Jego procesorem jest Intel Core 2 Duo, a pamięć oparta jest na 128-gigabajtowym dysku Solid-State-Drive. SSD oparte są na pamięci flash i umożliwiają komputerom szybsze uruchamianie i zamykanie systemu niż w przypadku tradycyjnych dysków. Laptop posiada także kamerę internetową, bluetooth oraz Wi-Fi 802.11n.

Według Samsunga żywotnośc baterii modelu X360 wynosi od 6 do 10 godzin w zależności od sposobu użytkowania.

Sprzedaż X360 rozpocznie się we wrześniu w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Rosji i Hong-Kongu. Cena i data uruchomienia na innych rynkach nie zostały podane.

Więcej w materiale wideo.


Zobacz również