Targi IFA: Wii balance board jako kontroler w PC

W niemieckim Centrum Badań nad Sztuczną Inteligencją projektanci oprogramowania połączyli Wii balance board z PC. Celem było otrzymanie bardziej interaktywnego niż mysz urządzenia sterującego. Jego zastosowanie prezentowano na targach IFA w Berlinie.

Pomysł na wykorzystanie Wii balance board pojawił się zaraz po jego wejściu na rynek europejski pod koniec kwietnia. W laboratorium DFK w Niemczech starano się znaleźć nowe sposoby interakcji - głównie z otoczeniem 3D. Chciano sprawdzić jak połączyć Wii balance board z PC i użyto technologii bluetooth. System mierzy siłę nacisku stóp na balance board i wysyła sygnał do komputera. Można z nim sprzęgnąć programy jak Google Earth, Microsoft Virtual Earth czy gry jak World of Warcraft lub Second Life.

Obecnie nie ma jeszcze planów na wprowadzenie projektu na rynek. Możliwe, że laboratorium udostępni oprogramowanie tak aby użytkownicy mogli zaprogramować własne Wii balance board by mogło służyć do poruszania się w przestrzeni 3D różnych aplikacji.


Zobacz również