Targi IFA : układ Cell w telewizorach Toshiby

Podczas targów IFA Toshiba prezentowała prototyp swego telewizora bazowanego na potężnym procesorze Cell. Po raz pierwszy koncern mówił o jego możliwościach i dacie wejścia do sprzedaży.

Zadaniem układu Cell opracowanego przez Toshibę, Sony i IBM jest praca z multimediami, które wymagają dużej mocy obliczeniowej. Właśnie taki układ jest sercem konsol PlayStation 3. Każdy Cell zawiera rdzeń Power PC oraz osiem ko-procesorów. Nową funkcją jest rozpoznawanie i analizowanie przez telewizor różnych części programu telewizyjnego przechowywanego na dysku twardym.

Toshiba pokazała ten telewizor na targach CES w Las Vegas w styczniu tego roku. Obecnie na targach IFA ta sama technologia została jeszcze wzbogacona o nowe funkcje. Największym wydarzeniem w prezentacji Toshiby jest wreszcie ogłoszenie daty wprowadzenia telewizorów wyposażonych w wydajny układ Cell.

Zanim jednak telewizor oparty na tej technologii trafi do sprzedaży, Toshiba uruchomi sprzedaż telewizorów LCD posiadających algorytmy Cell, lecz jeszcze bez tego układu. Algorytmy będą zajmowały się skalowaniem telewizji SD do HD, a system ten nazwano Resolution Plus.


Zobacz również