Targi Internet 2000 zakończone

Druga edycja kieleckich targów Internet 2000 zgromadziła 40 wystawców.

W dniach 25-27 października br. w halach Centrum Targowego Kielce odbywały się II Targi Technologii Internet i Intranet - INTERNET 2000 pod patronatem Prezydenta RP. Druga edycja kieleckiej imprezy zgromadziła 40 wystawców, w tym 6 przedstawicieli mediów branżowych. Na targach przedstawiono technologie dostępowe, sprzęt komputerowy, routery, przełączniki, urządzenia teletransmisyjne oraz oprogramowanie dla sieci i przykłady zastosowania Internetu w szkolnictwie.

W czasie konferencji prasowej Witold Kucharski, prezes Oddziału Elektroniki i Telekomunikacji Stowarzyszenia Elektryków Polskich, powiedział: "Droga do Internetu prowadzi przez szkoły podstawowe. Od najmłodszych lat uczniowie powinni być zachęcani do korzystania z Internetu, tak jak my byliśmy zachęcani do szukania informacji w papierowych encyklopediach. Jednocześnie poprzez Internet prowadzi droga do szkół. Dzięki sieci nie będzie miało znaczenia, że ktoś mieszka 500 km od ośrodka akademickiego, kiedy w taki nowoczesny zdalny sposób będzie miał dostęp do wykładów i bibliotek". Prezes Wyszkowski z Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji zaproponował, aby uzyskać dokładne dane o internetyzacji polskiego społeczeństwa, zadając pytania o liczbę posiadanych komputerów i dostępu do sieci podczas spisu powszechnego organizowanego w przyszłym roku.

Tomasz Raczyński, prezes Zarządu CTK, stwierdził: "To dopiero druga próba organizacji imprezy w tak dynamicznie rozwijającej się branży. W ub.r. było tylko 25 wystawców i 40 obecnie uważam za sukces. Za rok liczba ta się zapewne zwiększy. Zamierzamy bowiem umożliwić wirtualną obecność na targach. Poprzez specjalne kioski internetowe odwiedzający będą mogli rozmawiać z przedstawicielami firm z dowolnego zakątka globu".

Targom towarzyszyła także konferencja naukowa "TINET", organizowana przez Politechnikę Świętokrzyską, podczas której omawiano ściśle techniczne zagadnienia związane z Internetem.

Więcej informacji: www.ctk.com.pl


Zobacz również