Targi Silesia Computer Games w czerwcu

Już pod koniec czerwca, w dniach 28 - 29 czerwca 2008 roku, odbędą się targi gier komputerowych Silesia Computer Games. Miejscem wydarzenia będzie nowe Centrum Targowo-Wystawiennicze "Expo Silesia" w Sosnowcu. Wszystko wskazuje na to, że graczy czeka arcyciekawa impreza.

Silesia Computer Games organizowana jest przez weterana wszelkiego rodzaju targów, firmę Kolporter EXPO. Wiadomo już, że impreza będzie dwudniowa, składająca się z części targowej (stoiska producentów i dystrybutorów gier, sprzętu komputerowego, prasy) oraz turnieju komputerowego.

O ile część targowa imprezy pozostaje póki co całkowitą zagadką, to możemy już powiedzieć coś na temat turniejów w ramach SCG. Wiadomo, że plac boju podzielony zostanie na siedem stref: rozgrywki drużynowe na PC (strefa zamknięta nr 1), turnieje i gry indywidualne na konsole i PC (otwarta, nr 3-6) oraz kawiarenka internetowa (otwarta, nr 7). Organizatorzy w sumie zapewnią przybyłym ponad 120 komputerów PC oraz 30 konsol.

Nie ustalono jeszcze konkretnych tytułów turniejowych. Aktualnie rozważane są m.in. następujące propozycje:

Gry sportowe: FIFA 07; Need For Speed Pro Street; Burnout: Paradise; Colin Mc Rae: DiRT

Gry strategiczne: (Turowe/RTS): Heroes of Might & Magic III; Civilization IV; Starcraft / Warcraft

Gry zręcznościowe: (FPP): Counter Strike 1.6; Call of Duty 4; Crysis; Far Cry; F.E.A.R.

Gry internetowe/MMO: (MMO): Plemiona

Bijatyki: Soulcalibur IV; Dragon Ball Z Budokai Tenkaichi 3; Tekken 5 lub 6; Street Fighter IV

Inne: Guitar Hero III: Legends of Rock; Dance Revolution

Ciekawostką będzie wprowadzenie dla uczestników tzw. "Kart Graczy", na których będzie można zbierać punkty uzyskane z gier i rejestrować je w specjalnym punkcie. Za najlepsze wyniki przyznawane będą nagrody (drobne upominki).

Organizatorzy podkreślają, że są otwarci na wszelkiego rodzaju współpracę oraz nowe pomysły. Więcej informacji na stronach exposilesia.pl oraz silesiagames.pl (od około 14 kwietnia).


Zobacz również