Targi Tuningu we Wrocławiu

Zainteresowanie szeroko pojętym tuningiem komputerów rośnie z roku na rok. Podobnie jest z liczbą odwiedzających kolejne edycje Targów Tuningu Komputerów, które w tym roku ponownie były organizowane we Wrocławiu.

Przez dwa dni trwania imprezy- 22 i 23 kwietnia - kilka tysięcy osób zwiedziło stoiska kilkudziesięciu dystrybutorów największych potęg w tej branży. Największą popularnością cieszyły się konkursy, w których zapaleńcy prezentowali swoje prace, oraz towarzyszące targom wykłady, stające się ich wizytówką. Można było pooglądać nie tylko hostessy, ale również najnowsze produkty, rozwiązania, wymienić doświadczenia z osobami zawodowo zajmującymi się chłodzeniem i wyciszaniem komputerów, poznać zapaleńców spędzających nad swoimi maszynami długie godziny.

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się pokaz skrajnego podkręcania procesorów, na dosyć typowej przetaktowanej konfiguracji (Pentium 4 631), z wydajnym zestawem chłodzącym wykorzystującym ciekły azot, na którym udało się obliczyć liczbę pi z dokładnością do 16 milionów miejsc po przecinku w ciągu zaledwie 9 minut i 17 sekund, co jest nowym rekordem Polski. Atrakcji zaoferowano dużo więcej, a gwoździem programu był konkurs na najlepszą modyfikację komputera, z pulą nagród o wartości ponad 10 tysięcy zł, ufundowanych przez takich potentatów, jak D-Link, MSI, AMG, Kingston i iiyama. Poziom konkursu był wysoki, a wystawione prace nietuzinkowe. Ostatecznie zwyciężył komputer w koszu na śmieci, a druga nagroda powędrowała do Czech za militarystyczny komputer po przejściach.

Impreza powoli staje się wydarzeniem międzynarodowym, a liczni odwiedzający już z niecierpliwością czekają na kolejną, mając nadzieję, że zobaczą jeszcze więcej wystawców, zmodyfikowanych komputerów i hostess.