Targowisko różności

Warto bacznie obserwować rynek komercyjnego oprogramowania. Robimy to dla ciebie i po raz kolejny przedstawiamy kilka smakowitych kąsków.


Warto bacznie obserwować rynek komercyjnego oprogramowania. Robimy to dla ciebie i po raz kolejny przedstawiamy kilka smakowitych kąsków.

Coraz większa liczba użytkowników przyzwyczaja się do używania bezpłatnych aplikacji freeware oraz open source, które dorównują możliwościami swoim płatnym odpowiednikom. Musi być zatem powód, który skłania potencjalnego klienta do wydania pieniędzy na gotowy produkt. Przyjrzyjmy się programom, za które warto zapłacić.

Microsoft Expression Studio 2

Targowisko różności

Jeden ze składników pakietu Microsoft Expression Studio 2, służący do projektowania animacji Expression Blend.

To druga wersja pakietu narzędziowego firmy Microsoft przeznaczonego dla projektantów stron WWW, grafików oraz specjalistów od multimediów. W skład zestawu Expression Studio 2 wchodzą: edytor grafiki rastrowej Expression Design, edytor stron internetowych Expression Web, program do projektowania animacji Expression Blend, narzędzie do zarządzania biblioteką plików graficznych, audio oraz wideo Expression Media oraz specjalna aplikacja do obróbki oraz konwersji wideo o nazwie Expression Encoder.

Warto zwrócić uwagę na zgodność z najnowszymi standardami w zakresie obsługi PHP, ASP.NET 3.5 oraz platformy AJAX. Edytor stron internetowych Expression Web otrzymał wsparcie języka XAML (Extensible Application Markup Language). Oczywiście nie zapomniano o technologii Silverlight w produktach Web, Blend, Media Encoder oraz Design. Expression Media obsługuje teraz również zdjęcia w formacie RAW oraz dokumenty pakietu biurowego Office 2007 i Office 2008 for Mac. Poszczególne składniki pakietu można nabyć osobno (poza edytorem Expression Design 2). Dostępne są w cenach: Expression Blend 2 - 499 dolarów, Expression Web 2 - 299 dolarów, Expression Media 2 - 199 dolarów, Expression Encoder 2 - 199 dolarów. Do poprawnej pracy pakietu niezbędne jest zainstalowanie platformy Microsoft .NET Framework w wersji 3.5.

Informacjehttp://www.microsoft.com

Cena: 699 dolarów (kompletny pakiet)

Ferro CCTV 2

Targowisko różności

Ferro CCTV 2 - zaawansowany system monitoringu, pozwalający użyć maksymalnie dziewięciu kamer wideo.

Jest to system monitoringu wideo w domowym komputerze. Aplikacja pozwala na oglądanie obrazu oraz słuchanie dźwięku przesyłanych z maksymalnie dziewięciu niezależnych kamer. Wszystkie dane przetwarzane przez urządzenia mogą być gromadzone na twardym dysku. Pliki wideo zapisywane są w standardzie Windows Media Video, z użyciem algorytmu kompresji MPEG-4. Ferro CCTV 2 jest wyposażony w system detekcji ruchu oraz dźwięku. Dzięki temu oszczędza się miejsce na dysku wyłącznie na najważniejsze pliki. System, po włączeniu odpowiedniego trybu, może prowadzić monitorowanie 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Jak podaje producent, jako źródło sygnału można stosować popularne kamery internetowe podłączane do komputera poprzez port USB, kamery IP wpinane do sieci LAN (kamery sieciowe), bezprzewodowe kamery IP korzystające z sieci Wi-Fi, wielokanałowe karty DVR lub karty telewizyjne. Do każdego obrazu dodany jest znacznik czasowy, który pozwala ustalić dokładną datę oraz godzinę zarejestrowanego przez nią zdarzenia.

Informacjehttp://www.ferrocctv.com

Cena: 99 zł (2 kamery), 199 zł (5 kamer), 299 zł (9 kamer)

Mit Erfolg zum Zertifikat Deutsch

Targowisko różności

Kurs języka niemieckiego Mit Erfolg zum Zertifi kat Deutsch, przygotowujący do egzaminu Zertifi kat Deutsch.

Kurs skierowany do osób przygotowujących się do egzaminu Zertifikat Deutsch. Składa się z części ćwiczeniowej oraz części testowej, oferującej możliwość sprawdzenia się w kilku symulacjach egzaminu ZD. Pierwsza część obejmuje ponad 1000 różnorodnych ćwiczeń i testów ułożonych tematycznie, zgodnie z podziałem obowiązującym na egzaminie.

W drugiej części przygotowano sześć symulacji prawdziwego egzaminu Zertifikat Deutsch, zawierających pytania ze wszystkich składowych ZD w odpowiednich proporcjach i z zachowaniem obowiązujących na egzaminie ograniczeń czasowych. Dodatkowo, w programie umieszczono moduł samodzielnego doskonalenia wymowy. Nagraną przez użytkownika wypowiedź program automatycznie oceni, analizując akcent, intonację i inne ważne parametry wymowy. Dzięki wykresom amplitudy i spektrogramom poznasz stopień poprawności akcentu itp. Tempo wypowiedzi lektora dostosujesz do swoich potrzeb.

Informacjehttp://www.supermemo.pl

Cena: 99 zł

AutoMapa 5.0

Targowisko różności

Program do nawigacji samochodowej AutoMapa 5.0, wyposażony w trójwymiarowy widok z uwzględnieniem brył budynków.

Program do nawigacji samochodowej, który zawiera informacje o blisko 700 miastach i miejscowościach z budynkami w wizualizacji 3D i ponad 220 tysiącach punktów użyteczności publicznej (POI), dzięki którym można odnaleźć niemal każdą stację benzynową, bankomat czy klub. AutoMapa 5.0 znajduje najszybszą lub najkrótszą drogę. Uwzględnia przy tym zakazy skrętów oraz kierunkowość ulic w dużych miastach. Gdy użytkownik zboczy z trasy, program automatycznie wyznaczy nową drogę i na bieżąco dokona jej korekty.

Płynna zmiana skali mapy pozwala przyjrzeć się zarówno szczegółom położenia danego miejsca, jak i jego odniesieniu do większego fragmentu terenu czy całego miasta/kraju. Przybliżać i oddalać obraz można również za pomocą klawiszy sprzętowych. Udostępniono specjalnie opracowany tryb nocny z bardziej stonowaną kolorystyką. Na dzień do wyboru jest także kilka zestawów kolorystycznych, które można dopasować do warunków pogodowych.

Informacjehttp://www.automapa.pl

Cena: 339 zł (wersja Polska XL), 678 zł (wersja Europa)

W skrócie

Norton AntiVirus Dual Protection for Mac

Program antywirusowy przeznaczony dla posiadaczy komputerów Macintosh. Zawiera technologię nadzorowania luk i ochronę antywirusową dla użytkowników pracujących w systemie Windows lub środowisku wirtualnym Boot Camp (oprogramowanie umożliwiające korzystanie z dwóch systemów operacyjnych na jednej maszynie: Mac OS X Leopard i Windows).

Informacje www.symantec.pl

Cena: 380 zł (roczna subskrypcja)

Wielki słownik polsko-rosyjski

Wielki słownik polsko-rosyjski zawiera blisko 170 tysięcy haseł wraz z przykładami użycia słów, związków terminologicznych oraz wyrażeń, zwrotów frazeologicznych i przysłów. Materiał obejmuje przede wszystkim słownictwo ogólne języka polskiego z okresu od połowy XIX wieku po dzień dzisiejszy, odzwierciedlając różne odmiany stylistyczne, występujące zarówno w dziełach literackich, jak w prasie i mowie potocznej. Autorzy w dużej mierze uwzględnili także terminologię specjalistyczną z różnych dziedzin nauki, techniki, sportu itp., używaną w literaturze naukowej, popularnonaukowej i publicystyce. Słownik zawiera ponadto odrębne spisy nazw geograficznych, skrótów oraz imion i nazw mitologicznych. Jest to pozycja, która stanowi dużą pomoc dla tłumaczy, lektorów, nauczycieli, pracowników naukowych, dziennikarzy, redaktorów i studentów. Aby słownik mógł służyć również użytkownikom rosyjskojęzycznym, podano w nim odpowiednie wskazówki w obu językach.

Informacje www.lexland.pl

Cena: 159 zł

Słowniki francusko-polski i polsko-francuski naukowo-techniczne

Zbiór liczy około 200 tysięcy terminów zaczerpniętych z fachowej literatury polskiej i francuskiej wraz z ich odpowiednikami lub objaśnieniami, z różnych działów techniki ze szczególnym uwzględnieniem najnowszej terminologii szybko rozwijających się dziedzin, takich jak automatyka, elektronika, elektroakustyka, informatyka, kosmonautyka, nukleonika czy telekomunikacja. Ponadto uwzględniono słownictwo m.in. z zakresu anatomii, genetyki, ochrony środowiska, prawa i rachunkowości. Oprócz prostych pojęć, w słowniku znalazła się znaczna liczba haseł wielowyrazowych, dobranych przede wszystkim pod kątem ich roli w podstawowej klasyfikacji pojęć.

Informacje www.lexland.pl

Cena: 229 zł

3DMark Vantage Advanced

Najnowszy benchmark firmy Futuremark, zaprojektowany pod kątem systemu operacyjnego Windows Vista. Pozwala na przeprowadzenie czterech testów wydajności kart graficznych oraz procesorów dwurdzeniowych. Sprawdza możliwości wykorzystania technologii DirectX 10. Producent udostępnia dodatkowo edycję Basic, która w bezpłatnej wersji testowej pozwala na jednorazowe wykonanie testów wydajności.

Informacje www.futuremark.com Cena: 19,95 dol.

Słownik ekonomiczny francusko-polski i polsko-francuski

W słowniku umieszczono 60 tysięcy specjalistycznych haseł i podhaseł, tworzących odrębne jednostki znaczeniowe. Zbiór obejmuje słownictwo z zakresu handlu międzynarodowego, marketingu, finansów, bankowości, obrotu giełdowego, ubezpieczeń, transportu lądowego, morskiego i lotniczego oraz spedycji, a także z zakresu prawa gospodarczego i informatyki. Na końcu umieszczono wykaz najważniejszych skrótów (także skrótów nazw organizacji), stosowanych w dokumentach gospodarczych i handlowych oraz w korespondencji handlowej. Przy opracowywaniu haseł korzystano z literatury przedmiotu i prasy specjalistycznej, w tym z najnowszych publikacji.

Informacje www.lexland.pl

Cena: 159 zł