Tato, a Bill Gates powiedział...

Szef Microsoftu twierdzi, że w nadchodzącej, nowej erze Internetu strony WWW przekształcą się w interaktywne ośrodki usług osobistych. Pozwoli to użytkownikom na lepsze wykorzystanie sieci dla własnych, indywidualnych potrzeb.

Ogłaszając początek nowej ery Internetu w przemówieniu wygłoszonym na targach Comdex Bill Gates powiedział, że w nadchodzącym roku strony WWW radykalnie się zmienią. Przekształcą się z miejsc służących jedynie do wyświetlania informacji w interaktywne ośrodki usług osobistych, za pomocą których użytkownicy będą mogli w prosty i łatwy sposób uzyskać dostęp do pożądanych informacji, towarów i usług - zawsze, wszędzie i na każdym sprzęcie.

"Sieć WWW będzie się stawać coraz bardziej indywidualna" - powiedział B. Gates. "Przez kilka ubiegłych lat obserwowaliśmy, jak komputery zamieniają się w komputery osobiste - teraz zobaczymy to samo w odniesieniu do sieci WWW. Jesteśmy na granicy eksplozji nowych technologii, urządzeń i sieci, które radykalnie zmienią znany nam świat komputerów. Internet staje się potężną platformą, dzięki której przedsiębiorstwa i instytucje będą mogły oferować niemal nieograniczony wybór usług, udostępnianych poprzez sieci szerokopasmowe i sieci komunikacji bezprzewodowej".

Według B. Gatesa, w nadchodzących latach kluczową technologią internetową stanie się język XML, którego popularność przewyższy HTML. Wzrośnie też znaczenie poufności - zabezpieczenie prywatnych informacji umożliwią takie technologie ochrony danych, jak deklaracje poufności oparte na standardach P3P lub XML.